Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2006

Od priateľov zo SR dostane Havel k narodeninám eseje o ňomSlovenskí priatelia a spolupracovníci exprezidenta Václava Havla mu k jeho 70. narodeninám darujú album esejí a úvah o jeho osobe. Jeden zo spoluorganizátorov Havlových piatkových narodeninových ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) - Slovenskí priatelia a spolupracovníci exprezidenta Václava Havla mu k jeho 70. narodeninám darujú album esejí a úvah o jeho osobe. Jeden zo spoluorganizátorov Havlových piatkových narodeninových osláv na Slovensku Ladislava Snopko pre agentúru SITA dodal, že v albume bude text napríklad od Miroslava Kusého, Jána Čarnogurského, Františka Mikloška, manželov Bútorovcov, Milana Kňažka, Petra Dvorského, Mariana Vargu, Ernesta Valka či Ivana Mikloša. Bývalý československý a český prezident dostane do daru aj grafiku Rudolfa Sikoru. Havel sa dožíva životného jubilea vo štvrtok. V Prahe bude veľkolepá oslava pre 4 000 pozvaných hostí dnes večer.

Bratislava je jediné mesto okrem Prahy, kde bude exprezident osobne oslavovať svoje narodeniny. V tlačovej správe z českého centra sa uvádza, že "zásluhu na tom má nesporne veľké množstvo osobných priateľov ešte z čias disentu, ktorým by rád vynahradil to, že mnohých z nich pre pracovné vyťaženie od roku 1989 nevidel."

Prvá časť osláv na Slovensku bude oficiálna, v piatok udelia Havlovi čestný titul Doctor Honoris Causa. Udelí mu ho v historickej budove Opery SND rektor bratislavskej vysokej školy múzických umení Ondrej Šulaj za prítomnosti všetkých slovenských vysokoškolských rektorov, viacerých ústavných činiteľov ako aj predstaviteľov mimovládnych organizácií, jeho priateľov a spolupracovníkov. Po ceremónii sa exprezident peši presunie cez Staré mesto do Univerzitnej knižnice, kde bude autogramiáda jeho knihy Prosím, stručne.

V kruhu približne 50 priateľov potom Havel v jednej z bratislavských reštaurácií oslávi svoje narodeniny. Havla by na Slovensku mala sprevádzať manželka Dáša.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister pohrozil predvolanému veľvyslancovi KĽDR
<< predchádzajúci článok
Múzeum Betliar bude úradu vlády fakturovať ujdený zisk