Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. mája 2009

Od stredy sa zvýšia ceny benzínov, ceny nafty sa meniť nebudúOd stredy sa na Slovensku zvýšia ceny benzínov, najčastejšie o 0,025 € za liter. Ceny nafty sa meniť nebudú. Ako ďalej agentúru SITA informoval internetový portál natankuj.sk, priemerná cena ...Zdieľať
BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) - Od stredy sa na Slovensku zvýšia ceny benzínov, najčastejšie o 0,025 € za liter. Ceny nafty sa meniť nebudú. Ako ďalej agentúru SITA informoval internetový portál natankuj.sk, priemerná cena 95-oktánového benzínu Natural sa zdvihne na 1,110 € za liter. Priemerná cena nafty ostane mierne nad úrovňou 1,070 € za liter.


Dôvodom pre rast cien je podľa portálu pokračovanie zdražovania benzínov na burze v Rotterdame, kde v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpli ceny o viac ako 10 %.
Mierne zdražela aj nafta, čo má za následok udržanie aktuálnych cien, napriek tomu, že ešte minulý týždeň to na Slovensku vyzeralo na mierne zlacnenie tejto pohonnej látky.

V máji ide už o druhé výrazné zdraženie benzínov. Naposledy mali benzíny hodnotu, akú dosiahnu po zdražení, v polovici novembra minulého roka.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šancu oboznámiť sa s možnosťami podnikania budú mať mladé talenty na Entrepreneurship Forum 2009
<< predchádzajúci článok
SSE chce od budúceho roka znížiť ceny elektriny