Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. septembra 2010

Odborári budú protestovať proti Radičovej vládeOdborový zväz Kovo pripravuje ...Zdieľať
predseda oz kovo emil machyna Predseda OZ KOVO Emil Machyna a štátna tajomníčka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Lucia Nicholsonová (vľavo).

Foto: SITA/Viktor Zamborský
ŽILINA 23. septembra (WEBNOVINY) – Odborový zväz Kovo pripravuje protestné pochody, zhromaždenia či plagátové akcie proti ozdravnému balíčku vlády.

„Nie je pravda to, čo hovorila pani Radičová, že sa nevedia s nami dohodnúť, nesúhlasíme s opatreniami vlády a navrhujeme iné riešenia, ktoré budú mať menší dopad na ľudí, viac zaťažia kapitál a vládnu spotrebu. To je zásadný odkaz. My nechceme, aby všetky straty, možno aj z krízy, možno sčasti z niektorých zlých rozhodnutí politikov, niesli len občania. Nech sa to prenesie aj na bremeno tých ľudí, ktorí o tom môžu rozhodnúť. My sme vláde návrhy predložili a sme ochotní o nich rokovať,“ povedal predseda Odborového zväzu Kovo Emil Machyna, podľa ktorého vláda doposiaľ neakceptovala pripomienky ani riešenia navrhované odborármi.

Tridsaťminútový protestný pochod Odborového zväzu Kovo bude 1. októbra v Košiciach a 8. októbra v Žiline, spoločnú protestnú akciu naplánovala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) na 12. októbra v Bratislave.

„Chceme urobiť plagátovú akciu, oboznámiť ľudí, prečo to robíme, aký dopad budú mať opatrenia na ľudí a čo navrhujeme, aby vláda skôr zmenila, aby dopad na ľudí nebol, ale aby to bolo na vládnu spotrebu. Aby šetrila vláda. Toto je prvé upozornenie, ktoré chceme spraviť. Ak vláda nezareaguje, určite pôjdeme ďalej. Myslím si, že by sme nemali prestať robiť tlak, lebo občan je najvyššia hodnota v štáte. Vôľa občanov je veľmi dôležitá. Ak ju politik nerešpektuje, tak máme plné právo robiť takéto aktivity a brániť sa,“ povedal Machyna.


Protestné akcie OZ KOVO sa uskutočnia:

1. októbra v Košiciach,

8. októbra v Žiline,

12. októbra v Bratislave.Odborári sú presvedčení, že prijatím avizovaných opatrení vlády sa zhorší životná úroveň ľudí.

„Berieme to ako daň za predvolebné sľuby pravicovej vlády. Nie je pravda, že balíček zaťaží len bohatých. Zaťaží to práve chudobných. Vždy najviac zaplatili chudobní. Aj na daňovej reforme, keď stúpla DPH a priame dane išli smerom dole. A presne to je tá istá práca, ten istý rukopis je cítiť teraz. Zaťaženie odvodmi, odchodné, odstupné, zaťaženie zdravotnými odvodmi, ďalšie veci, z ktorých sa platila daň, ako je sociálny fond. To všetko sa premietne do zníženia reálnych príjmov zamestnancov. Okamžite,“ dodal Machyna.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda nezasadne, Most sa s Krajcerom nedohodol
<< predchádzajúci článok
Dve stíhačky typu MiG sa zrútili v Chorvátsku

Odborári budú protestovať proti Radičovej vláde - diskusné fórum čitateľov