Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

11. augusta 2019

Odborníci na Linke dôvery Nezábudka pomáhajú ľuďom riešiť problémyLiga za duševné zdravie SR od júla znovu spustila Linku dôvery Nezábudka na čísle 0800 800 566. Ľudia môžu na linke v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu s odborníkmi ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 11. augusta (TASR) – Liga za duševné zdravie SR od júla znovu spustila Linku dôvery Nezábudka na čísle 0800 800 566. Ľudia môžu na linke v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu s odborníkmi konzultovať svoje problémy.


„Hovory sa nenahrávajú, anonymita volajúcich, ale aj pracovníkov linky je zachovaná,“ povedal pre TASR vedúci Linky dôvery Nezábudka Libor Klenovský. Pracovníci linky pomáhajú zorientovať sa v ťažkej životnej situácii, poskytujú emočnú podporu v psychickej kríze, odpovede na otázky z oboru psychológie a psychiatrie či kontakty na odborníkov a zariadenia v oblasti psychického zdravia.

Hoci linka existuje len krátko, počty hovorov podľa Klenovského začínajú narastať. „Už teraz možno konštatovať, že v telefonátoch sa najčastejšie objavuje problematika súvisiaca s duševným ochorením,“ hovorí odborník. Poslaním linky dôvery podľa neho nie je liečiť či diagnostikovať, ale navigovať klienta do systému zdravotnej starostlivosti.

Uviedol, že na linku sa často ľudia obracajú aj s problémami, ktoré súvisia s rodinnými konfliktmi, s hľadaním vhodného partnera či partnerky a s osamelosťou, predovšetkým u starých ľudí. „Mňa osobne prekvapilo mierne vyššie zastúpenie telefonujúcich mužov oproti ženám,“ dodal Klenovský.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia: Pred vysvetlením hoaxu uvažujeme, či ho ešte viac nerozšírime
<< predchádzajúci článok
Boje vlády so separatistami v Adene si vyžiadali najmenej 40 obetí

Odborníci na Linke dôvery Nezábudka pomáhajú ľuďom riešiť problémy - diskusné fórum čitateľov