Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. mája 2011

Odročili proces s riaditeľom Podtatranskej hydinyNa pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dnes malo pokračovať hlavné pojednávanie s generálnym riaditeľom a predsedom ...Zdieľať
sliepka Ilustračné foto. Foto: SITA/Dušan HeinBANSKÁ BYSTRICA 12. mája (WEBNOVINY) – Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici dnes malo pokračovať hlavné pojednávanie s generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva spoločnosti Podtatranská hydina Pavlom K., obžalovaným z podplácania.


Riaditeľ sa pre náhle onemocnenie ospravedlnil a sudca musel odročiť proces na koniec mája. Sudca uložil obžalovanému poriadkovú pokutu štyristo eur za to, že v stanovenej lehote súdu nepredložil požadované dokumenty, súvisiace s prípadom.

Prokurátor 42-ročnému Pavlovi K. z Novej Ľubovne kladie za vinu dvojnásobný prečin podplácania voči verejnému činiteľovi. Ako šéf akciovej spoločnosti Podtatranská hydina poskytoval od mája 2007 do augusta 2008 veterinárnej lekárke Monike K. úplatok 265 eur mesačne. Veterinárka v tom čase pôsobila ako vedúca odboru Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Poprade a za úplatok nemala robiť žiadne problémy v súvislosti s výrobnou činnosťou spoločnosti.


1650 eur za zlikvidovanie správy

Druhé podplácanie tej istej veterinárky, ale už v postavení riaditeľky Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Spišskej Novej Vsi sa podľa prokurátora stalo v máji 2009. Vtedy Pavol K. ponúkol Monike K. viac ako 1 650 eur za to, že zlikviduje písomnú správu o pozitívnej vzorke na prítomnosť rastového hormónu, ktorá sa našla v krmive pre kurčatá v prevádzke spoločnosti v Spišských Tomášovciach.

Pavol K. a spoločnosť Podtatranská hydina sa dostali do povedomia verejnosti začiatkom roka. Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon (Most-Híd) vo februári informoval, že v krmivách pre hydinu na farme Podtatranskej hydiny v Čaklove sa údajne používala zakázaná látka zilpaterol, spôsobujúca vyššie prírastky.

Pavol K. následne vyhlásil, že akreditované laboratórium v Berlíne prítomnosť zakázanej látky nepotvrdilo. Zároveň oznámil, že podá trestné oznámenie na ministerstvo i samotného ministra a na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu, ktorých výroky a rozhodnutia Podtatranskej spoločnosti poškodili dobré meno a spôsobili majetkové straty.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínska centrálna banka opäť zvyšuje povinné rezervy
<< predchádzajúci článok
Banská Bystrica skúša nový informačný systém

Odročili proces s riaditeľom Podtatranskej hydiny - diskusné fórum čitateľov