Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2017

Odstránenie zosuvu na R2 pri Zvolene vyjde NDS na 4,98 mil. eurNa ilustračnej snímke nový úsek rýchlostnej cesty R2 Zvolen východ - Pstruša.Zdieľať
Na ilustračnej snímke nový úsek rýchlostnej cesty R2 Zvolen východ – Pstruša. Foto: TASR - Jana Vodnáková
Bratislava 14. augusta (TASR) - Odstránenie havarijného zosuvu na rýchlostnej ceste R2 medzi Budčou a Zvolenom vyjde Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) na 4,98 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).


Vyplýva to z oznámenia o výsledku tendra, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Zákazku pre diaľničiarov zabezpečí spoločnosť Rocknet SK z Pezinka.

NDS firmu na tieto práce vyberala priamym rokovacím konaním, keďže išlo o mimoriadnu udalosť. Predložená bola jedna ponuka.

Na rýchloceste R2 došlo podľa diaľničiarov pri zosuve skalného bloku k zničeniu pôvodného záchytného systému, pričom bol zasiahnutý asfaltový kryt cesty. "Je potrebné preskúmať skalné bralá nad záchytným systémom, pretože súčasný záchytný systém nemá dostatočnú výšku, nakoľko pri poslednom zosuve uvoľnené skaly tento systém nezachytil, prípadne zachytil čiastočne," opísala NDS v oznámení.

Ide teda podľa NDS o vybudovanie nového záchytného systému - takzvaného dynamického, ktorý je na túto situáciu vhodnejší. Skaly sa v úseku zosunuli koncom júna tohto roku. Aktuálne NDS čiastočne sprejazdnila rýchlostnú cestu v tomto úseku. S obmedzeniami by však mali vodiči podľa diaľničiarov počítať do konca januára 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia v Göttingene zasiahla pri bitke medzi Sýrčanmi a Libanončanmi
<< predchádzajúci článok
Bezpečnostná služba na barcelonskom letisku vstúpila do štrajku

Odstránenie zosuvu na R2 pri Zvolene vyjde NDS na 4,98 mil. eur - diskusné fórum čitateľov