Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. augusta 2007

Odsúdený kamionista nemal so smrťou pútnikov nič spoločnéAko nepravdivé sa ukázali špekulácie, že slovenský vodič kamióna, ktorého vo štvrtok trestný súd vo francúzskom Grenobli odsúdil na trojmesačný podmienečný trest za vážny ...Zdieľať

PARÍŽ/BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Ako nepravdivé sa ukázali špekulácie, že slovenský vodič kamióna, ktorého vo štvrtok trestný súd vo francúzskom Grenobli odsúdil na trojmesačný podmienečný trest za vážny dopravný priestupok na rovnakom úseku cesty, na ktorom pri havárii autobusu 22. júla zahynulo 26 poľských pútnikov, by mohol mať niečo spoločné s tragédiou. Pre agentúru SITA to potvrdilo konzulárne oddelenie Veľvyslanectva SR v Paríži i tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí v Bratislave.

Slovenský kamionista, ktorý pracoval pre zahraničnú firmu, prekročil na horskej ceste vo francúzskych Alpách povolenú rýchlosť o 40 km/h, čím ohrozil ďalších účastníkov cestnej premávky a dostal pokutu 1 860 eur. Vo štvrtok mu francúzsky súd v zrýchlenom konaní vymeral len podmienečný trest vďaka tomu, že jeho zamestnávateľ za neho zložil kauciu. Vodič nesmie jeden rok riadiť na území Francúzska kamión. Ak podmienku poruší, pôjde na tri mesiace do väzenia.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrady práce evidujú príliš veľa absolventov SOU
<< predchádzajúci článok
Fruni sa po infarkte podrobil lekárskemu zákroku