Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2007

Odvolací súd zmiernil recidivistovi trest z 25 na päť rokovS plačom sa dnes poďakoval sudcom odvolacieho senátu Krajského súdu v Banskej Bystrici 39-ročný Vojtech Botoš z Lučenca. Okresný súd mu podľa zásady trikrát a ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 18. septembra (WEBNOVINY) – S plačom sa dnes poďakoval sudcom odvolacieho senátu Krajského súdu v Banskej Bystrici 39-ročný Vojtech Botoš z Lučenca. Okresný súd mu podľa zásady trikrát a dosť vymeral 25 rokov do väzenia, ale odvolací súd trest zmiernil na päť rokov.

Botoš bol v máji 2005 v reštaurácii na železničnej stanici v Lučenci. S bratom a družkou sa dostali do konfliktu so 43-ročným čašníkom. Podozrievali ho, že ich oklamal pri rozmieňaní peňazí do hracích automatov. Botoš to riešil tak, že dva razy udrel čašníka do tváre a po páde na zem ho kopol do hrudníka. Čašník utrpel ťažké zranenia vrátane zlomenej sánky, z ktorých sa liečil takmer dva mesiace. Pretože Botoš bol doteraz viac ako desaťkrát súdne trestaný aj za násilnú trestnú činnosť, Okresný súd v Lučenci mu podľa zásady trikrát a dosť vymeral 25 rokov väzenia. Recidivista považoval trest za veľmi prísny a odvolal sa. Krajský súd mu vyhovel so zdôvodnením, že Botoš čašníkovi spôsobil ťažké zranenie z nedbanlivosti, nie úmyselne. Preto mu trest znížil z 25 na päť rokov. Botoš sa po vyhlásení verdiktu rozplakal a krajským sudcom poďakoval.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strategické partnerstvo AEGON a PARTNERS GROUP SK
<< predchádzajúci článok
Príplatok za narodenie prvého dieťaťa dostalo 10,5 tisíc osôb

Odvolací súd zmiernil recidivistovi trest z 25 na päť rokov - diskusné fórum čitateľov