Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

OHCHR hovorí o šokujúcich a zahanbujúcich vyjadreniach prezidenta USAAmerický prezident Donald Trump.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Ženeva 12. januára (TASR) - Znevažujúce vyjadrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa o migrantoch sú nebezpečné, pretože podporujú rasizmus a xenofóbiu, uviedol v piatok hovorca Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) Rupert Colville.


"Pokiaľ sa to potvrdí, sú to šokujúce a zahanbujúce vyjadrenia z úst prezidenta Spojených štátov. Prepáčte, ale na toto sa nedá použiť iné slovo ako rasista," povedal hovorca komisára Zajda Raada Husajna, ktorého cituje agentúra DPA.

"Nemôžete odmietnuť celé krajiny a kontinenty ako 'špinavé diery', ktorých celé populácie, čo nie sú biele, sú preto nevítané," dodal Colville.

Americký prezident Trump zaskočil vo štvrtok kongresmanov otázkou, prečo by USA mali prijímať ďalších imigrantov z krajín, ktoré sú podľa neho "špinavými dierami". Reagoval tak na ich návrh na obnovenie ochrany prisťahovalcov z Haiti, Salvádora a Afriky. O Trumpovom výroku informovali americké médiá s odvolaním sa na zdroje oboznámené s rozhovorom prezidenta a zákonodarcov za zatvorenými dverami.

Trump sa podľa zdrojov o takýchto krajinách vyjadril vulgárnym slovom, ktoré v angličtine označuje špinavé alebo odporné miesto, keď mu dvaja senátori v Oválnej pracovni hovorili o navrhovanom kompromise v otázke imigračných opatrení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od Lesy Ski Cup neodradia lesníkov ani nepriaznivé snehové podmienky
<< predchádzajúci článok
Rakúske banky sa vo veci zákona o bankomatoch obrátili na Ústavný súd

OHCHR hovorí o šokujúcich a zahanbujúcich vyjadreniach prezidenta USA - diskusné fórum čitateľov