Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

30. mája 2007

Okrem monopostu F1 si Sitinou zajazdia aj korčuliariPočas slávnostného otvorenia tunela Sitina v Bratislave, ktoré bude 23. júna, vozovku v tunelových rúrach otestuje nielen monopost formuly 1, ale aj stovky korčuliarov. Ako agentúru SITA informoval ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Počas slávnostného otvorenia tunela Sitina v Bratislave, ktoré bude 23. júna, vozovku v tunelových rúrach otestuje nielen monopost formuly 1, ale aj stovky korčuliarov. Ako agentúru SITA informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Marcel Jánošík, počas celej soboty pripravili pre Bratislavčanov aj návštevníkov mesta podujatie, ktorého atrakciou bude jazda jedného z dvojice pilotov tímu Red Bull Racing cez Bratislavu. Jánošík zatiaľ nechcel potvrdiť, či v monoposte bude sedieť David Coulthard alebo Mark Webber. Podľa neho však už v Bratislave boli kontrolóri trate, ktorí vyše 20-kilometrový okruh označili za vyhovujúci. Viesť by mal zo severného portálu Sitiny cez most Lafranconi do Petržalky, cez Prístavný most, po Prievozskej a Košickej a cez Most Apollo späť do Petržalky na Einsteinovu a po moste Lafranconi k novému diaľničnému tunelu. Na prejazd tunelom sa môžu tešiť aj korčuliari, NDS pre nich pripraví špeciálnu trať.

Podľa Jánošíka chcú slávnostným otvorením prilákať do tunela čo najviac ľudí, aby im mohli priamo na mieste ukázať, čo robiť v prípade krízovej situácie, napríklad požiaru. "Cieľom je ukázať, že tunel nie je iba dlhá rúra, ktorou sa dá jazdiť 240-kilometrovou rýchlosťou, ale že má aj oblúky a rizikovejšie miesta," skonštatoval Jánošík. Tunel sprejazdnia 24. júna.

Tunel s dĺžkou 1,5 kilometra tvoria dve samostatné rúry, každá má dva jazdné pruhy. Je vybavený modernou technológiou, ktorá bude riadiť celý chod tunela: vetranie, osvetlenie, dopravu a pri kolíznych a nehodových situáciách aj jeho uzavretie. Riadenie bude automatické aj manuálne z centrálneho a podružných dispečingov. Okrem toho má tunel pre havarijné situácie výklenky SOS, požiarne vodovody a únikové chodby.

Tunel Sitina bude súčasťou diaľnice D2 Bratislava, úsek Lamačská cesta - Staré grunty a vyplní posledný chýbajúci úsek na ťahu diaľnice D2 z Českej republiky cez Bratislavu do Maďarska. Doteraz tento chýbajúci úsek diaľnice nahradzovala Lamačská cesta a Mlynská dolina, ktoré sú dopravne najvyťaženejšími komunikáciami mesta.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Andrew Lloyd Webber by rád spolupracoval s Eminemom
<< predchádzajúci článok
Heather Graham vyzvala Američanov na šetrenie energiou