Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša ČernákaOkresný súd Trnava by sa mal zaoberať podmienečným prepustením na doživotne odsúdeného šéfa podsvetia Mikuláša Černáka. Ako vyplýva ...Zdieľať
gettyimages 1207748593 scaled e1700052383376 676x438 2.4.2024 (SITA.sk) - Okresný súd Trnava by sa mal zaoberať podmienečným prepustením na doživotne odsúdeného šéfa podsvetia Mikuláša Černáka. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, za týmto účelom vytýčil na svojom pracovisku v Piešťanoch verejné zasadnutia na 25. apríla a 2. mája. Na doživotie odsúdení majú právo požiadať o podmienečné prepustenie po odpykaní 25 rokov z trestu.


Senát Krajského súdu v Prešove zamietol v septembri 2010 odvolanie Černáka, rovnako aj odvolanie jeho matky, a potvrdil mu doživotný trest, na ktorý ho odsúdil Okresný súd v Prešove 10. novembra 2009.

Černák sa podľa verdiktu súdu v rokoch 1994 až 1997 osobne zúčastnil na vraždách šiestich osôb, pričom išlo o úmyselné usmrtenia vykonané obzvlášť surovým spôsobom so zavrhnutiahodných pohnútok. V roku 2000 si Černák už z väzenia objednal smrť podnikateľa Mariána Karcela.

Odsúdený začal neskôr spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Okresný súd v Banskej Bystrici v tejto súvislosti na verejnom zasadnutí v auguste 2020 schválil dohodu o vine a treste, v rámci ktorej sa na doživotie odsúdený bývalý boss banskobystrického podsvetia priznal k 16 skutkom, z toho k 14 vraždám.

Súd v tejto súvislosti upustil od uloženia súhrnného trestu, keďže skôr uložený výnimočný trest odňatia slobody na doživotie v tretej nápravnovýchovnej skupine považoval za dostatočný.


Zdroj: SITA.sk - Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini je riskantným krokom pre Slovensko a nevymedzil sa voči Ficovi, bývalí ministri úradníckej vlády podporili Korčoka
<< predchádzajúci článok
Rusko prišlo o ďalšie stovky vojakov, výrazne straty má aj v technike