Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. októbra 2010

OKS koalíciu nepoložíŠtyria poslanci Občianskej konzervatívnej strany (OKS) budú naďalej podporovať vládnu koalíciu a budú sa ...Zdieľať
dostal Podpredseda OKS a poslanec NR SR Ondrej Dostál.

Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Štyria poslanci Občianskej konzervatívnej strany (OKS) budú naďalej podporovať vládnu koalíciu a budú sa správať zodpovedne, aby vláda mohla fungovať aj naďalej. „V prípade, že ak Dobroslav Trnka bude za generálneho prokurátora zvolený hlasmi časti koalície v spolupráci s opozíciou, považujeme to za porušenie koaličnej zmluvy v zásadnej otázke. Štyria poslanci OKS sa budú cítiť viazaní Programovým vyhlásením vlády a budú hlasovať v súlade s ním, ale v iných veciach budeme hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia,“ povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda OKS a poslanec NR SR Ondrej Dostál.

Podľa neho sa štvorica poslancov len snaží presvedčiť SDKÚ-DS, aby sa v takejto dôležitej veci nespájala so Smerom-SD a opozíciou, ale pokúsila sa nájsť zhodu v rámci vládnej koalície. Zároveň dodal, že štvorica nevystupuje z poslaneckého klubu Most-Híd. „Veríme, že sa koalícii podarí dohodnúť aj na osobe nového generálneho prokurátora,“ uviedol.

Vládna štvorkoalícia sa nedohodla na spoločnom kandidátovi na generálneho prokurátora, ktorého má parlament voliť 3. novembra. Spoločnou kandidátkou troch koaličných strán SaS, KDH a Most-Híd je prokurátorka generálnej prokuratúry Eva Mišíková. Bývalá sudkyňa a dnes poslankyňa najsilnejšej vládnej strany SDKÚ-DS Jana Dubovcová navrhla prokurátora špeciálnej prokuratúry Jána Hrivnáka. Stanislav Janiš z SDKÚ-DS navrhol súčasného generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Trnku navrhol i poslanec za Smer-SD Mojmír Mamojka.


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj uštipnutie komárom môže byť smrteľné
<< predchádzajúci článok
Sopkou Merapi otriasli tri erupcie

OKS koalíciu nepoloží - diskusné fórum čitateľov