06. mája 2015

ONLINE: Slovensko - Nórsko 2:3.Slováci stratili proti nórskym vikingom dvojgólové vedenie

Slováci prehrali s Nórskom hoci viedli už 2:0

ONLINE: Slovensko - Nórsko 1:0.Slováci remizujú s Nórmi, Gáborík je novým kapitánom

Priebežný výsledok štvrtého zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Česku.

Skončila sa druhá tretina. Pomer striel je po 40 minútach 16:15.

60:00Skončila sa tretia tretina.

59:50Gáboríkova strela zrazená na ochrannú sieť.

59:35Nóri prehustili priestor a obetavo blokujú strely Slovákov.

59:10Opäť sme už ale v útoku a snažíme sa vyrovnať so šiestimi korčuliarmi.

58:49Laco sa vracia do bránky, lebo sa vhadzuje v našom pásme.

58:07Tutovku na vyrovanie mal na hokejke Pánik, avšak Haugen predviedol výborný zákrok. Slovensko si vyžiadalo oddychový čas. Hráme power-play.

57:25Tlak Slovákov, strely Sersena ani Gáboríka v sieti neskončili.

56:33Sorvik pri bránení podrazil nášho kapitána Gáboríka, hráme presilovku.

55:32Haugen zasahuje po strele Sersena od modrej čiary.

55:00Začala sa záverečná päťminútovka riadneho hracieho času. Slováci zvyšujú aktivitu.

53:43Gáboríkova strela zrazená obrancami nórského tímu.

53:01Slovensko hrá v plnom počte, Laco opäť podržal v dlhom oslabení naše mužstvo.

52:11Najhoršie sme prežili, presilovka súpera už iba o jedného hráča.

51:00Baranka zozadu zostrelil Thoresena pred bránou a je vylúčený. Hostia si zobrai oddychový čas, majú dlhú presilovku 5 na 3.

49:32Thoresen zakončil peknú kombináciu spomedzi kruhov.

48:43Tomáš Surový nechtiac odpálil puk z nášho pásma na tribúnu. Hostia si pýtajú vylúčenie za zdržiavanie hry. Rozhodcovia nás kľudne mohli poslať do troch...

47:08Opäť budeme hrať v oslabení, v tomto prípade ale päť minút. Obranca Meszároš dostal za pichnutie súpera vyšší trest 5+DKZ!!!

46:20Tatar to skúšal individuálne, hostia pozorne bránia.

44:36Slováci pôsobia zakríknuto, ale opäť musia dobíjať nórske hradby.

43:05Pánik bol zastavený Sorvikom, avšak píšťalka rozhodcov ostala nemá.

41:56Góóóóól. Severania rýchlo využili početnú výhodu, mladučký obranca Norstebro dnes druhýkrát prepálil Laca nad vyrážačku.

41:30Marek Ďaloga vylúčený za nedovolené bránenie na brankára.

41:24Kapitán Tolllefsen vyskúšal švihom pozornosť nášho gólmana.

40:01Začala sa tretia tretina. Slovenských fanúšikov čaká opäť dráma.

V Prahe vedú Švédi nad Kanadou po druhej tretine 4:3.

38:46Nóri sú pri chuti, vystrelil Sorvik. Laco mu vystavil semafór svojou lapačkou.

37:39Jurčo sa ocitol sám medzi kruhami, avšak netrafil bránu.

35:30Góóóóól. Askovu strelu pred Lacom ešte nechytateľne tečoval Rosseli Olsen.

34:19Tomáš Tatar pekne prenikol, ale jeho pokus skončil tesne vedľa.

33:20Nóri ustáli oslabenie bez ujmy a snažia sa už v plnom počte opäť útočiť.

31:37Tomáš Surový stál v bránkovisku, rozhodcovia to odpískali. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

31:14Nórsky bek Bonsaksen pridržal Gáboríka a je za tento faul vylúčený.

29:39Bonsaksenova strela od modrej skončila na vyrážačke nášho brankára.

28:13Na druhej strane z pravého kruhu pálil Pánik.

27:53Nóri po znížení ožili a stále sa tlačia do ofenzívy.

25:40Góóóóól

25:20Pri bránení si pomohol hákovaním Surový a Nóri budú mať šancu streliť kontaktný gól.

23:44V ČEZ Aréne je elektrizujúca atmosféra, slovenskí fanúšikovia si pýtajú ďalší gól od svojich miláčikov.

22:05Trygg chcel okamžite znížiť, no Laco je proti.

21:29Góóóóól. Ďalší gól slovenského beka, Marek Ďaloga bombou od modrej čiary nedal Haugenovi žiadnu šancu a zvýšili sme vedenie. Asistencie Mikuš, Tatar.

20:01Začala sa druhá tretina.

V šlágri pražskej skupiny vyhrávajú Švédi nad Kanadou už po prvej tretine 3:0!

20:00Skončila sa prvá dvadsaťminútovka, pomer striel 8:6

18:06Okamžite po buly fauloval Morten Ask, máme k dispozícii ďalšiu presilovku.

18:03Góóóóól! Aktívny Tomáš Surový sa presadil na dvakrát pred bránkou súpera. Asistencie si prípísali Gáborík a Hudáček.

17:21Na druhej strane bol faulovaný náš prvý center Surový Martinsenom.

17:18Veľký tlak Nórska, Ján Laco je ale stále výborný.

15:19Hostia si aktivitou vypýtali faul, na trestnú lavicu odišiel za hákovanie útočník Detroitu Tomáš Tatar.

15:14Vikingovia sú zatiaľ aktívnejším mužstvom, ich nepríjemné napádanie robí našim problémy pri zakladaní útočných akcií.

13:02Lušňák vystrelil od pravého mantinelu, nórsky brankár zasahuje ľavým betónom.

11:19Naši sa dopustili technického priestupku, postavenie mimo hry posúdili rozhodcovia ako úmyselné, preto sa vhadzuje pred Lacom.

09:14Strelu Andreja Meszároša od modrej likviduje pozorný Haugen. Pomer striel po 10 minútach je 2:5.

08:01Zaplnená hala sa baví, diváci skanduju "Kto neskáče, nie je Slovák, hop hop hop..."

06:31Naši hokejisti zavreli súpera v pásme, avšak Haugen zasahovať nemusel. Jeho spoluhráči obetavou hrou zblokovali slovenské strely.

04:28Vylúčený Sorvik za držanie hokejky, presilovku si zahrajú i Slováci.

03:30Severania nepríjemné podkúrili, brankár Laco si pripísal hneď tri dôležité zákroky.

01:27Milan Bartovič vylúčený za úder do hlavy a krku, trest 2+10 minút osobný trest. Dvojminútový trest si odpyká Miklík.

00:01Začala sa prvá tretina stretnutia, úvodné buly vyhrali center hostí Ask.

Na ľadovej ploche ostravskej arény sú už maskoti šampionátu Bob a Bobek vo svojej tradičnej choreografii a zabávajú slovenských fanúšikov. Všetko je pripravené na ostrý štart duelu.

Novým kapitánom SR je Marián Gáborík, útočník Floridy Tomáš Kopecký sa dnes do zostavy nezmestil.

V našej skupine dnes popoludní Rusko porazilo Dánsko 5:2, v Prahe Lotyšsko vyhralo nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení.

Posielajte nám fotky vašej hokejovej mánie na náš mail: teraz@tasr.sk

Nóri zatiaľ na turnaji nezískali ani bod, v našej skupine sú poslední so skóre 3:13. Severania prehrali postupne s Ruskom, USA i Fínskom. "Vedeli sme, že po prvých troch zápasoch sme mohli mať na konte tri prehry, ale stále sme pozitívne naladení. Pozeráme sa dopredu na ďalšie štyri súboje a stále máme šancu kvalifikovať sa do štvrťfinále," povedal obranca Alexander Bonsaksen. Po troch dueloch na šampionáte je najproduktívnejší trojbodový Mathis Olimb (0+3), po dva body majú na konte Thoresen (2+0) a Morten Ask (1+1).

Príjemný dobrý večer, vážení športoví fanúšikovia, šiesty deň hokejového šampionátu ponúka ďalší dôležitý duel. Slováci nastúpia proti Nórom, s ktorými sme ešte v histórii MS neprehrali.

I. tretina

Oba tímy začali opatrne, po minúte aj pol fauloval Milan Bartovič, ktorého rozhodcovia vylúčili za úder do hlavy a krku.

Výsledok: B-skupina (Ostrava)

Slovensko - Nórsko 0:0 (0:0) - prebieha I. tretina

Vylúčenia:
01:27 Milan Bartovič - 2 min. + 10 min. osobný trest (úder do halvy a krku)

strely na bránu: 0:0, vylúčenia: 0:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Stricker (Švajč.), Vinnerborg (Švéd.) - Dahmén (Švéd.), Tošenovjan (ČR)

Slovensko: J. Laco - Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Marek Ďaloga, Baranka, J. Mikuš - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Pánik, Bližňák, Bartovič - Tatar, Viedenský, Jurčo - Dravecký, Lušňák, M. Daňo - Miklík
Nórsko: Haugen - Hölös, Nörstebö, Trygg, Tollefsen, Bonsaksen, Sörvik, Odegaard - Ask, Thoresen, M. Olimb - Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli - Trettenes, Bastiansen, Forsberg - Stene, Röymark, Roest - Dahlström