Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. mája 2021

Opatrenia na zotavenie európskych ekonomík z pandémie sú v objeme vyše päť biliónov dolárovOpatrenia na zotavenie ekonomiky z pandémie, ktoré uplatnila Európska únia a jej 27 členských štátov, sú v celkovej sume zhruba 5,85 bilióna dolárov. ...Zdieľať
belgium_eu_tax_75209 42470f56b2ef445fa01ae9ef5b2b5ed7 676x450 11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Opatrenia na zotavenie ekonomiky z pandémie, ktoré uplatnila Európska únia a jej 27 členských štátov, sú v celkovej sume zhruba 5,85 bilióna dolárov. Povedal to v pondelok eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.


Vo výbore Európskeho parlamentu uviedol, že ak sa to porovná s balíkom stimulov administratívy prezidenta USA Joea Bidena, EÚ sa vyrovná Spojeným štátom americkým. Odmietol tak kritiku, že opatrenia EÚ nie sú v porovnaní s USA dostatočné.

Reakcia USA bola rýchlejšia


EÚ sa dohodla na spoločnom fonde obnovy v objeme 750 miliárd eur a na sedemročnom rozpočte v sume 1,1 bilióna eur. Biden počas prvých 100 dní vo funkcii presadil schválenie balíka stimulov v objeme 1,9 bilióna dolárov.

„Ak sa na to pozrieme určitým spôsobom, mohli by sme povedať, že reakcia USA bola silnejšia a rýchlejšia ako európska," konštatoval Gentiloni.

Únia nie je federálny štát


Poznamenal však, že „my nie sme federálny štát. Preto musíme brať do úvahy úroveň členských štátov aj EÚ".

„Nie sme zvyknutí zmiešavať všetky tieto odlišné intervencie. Ale ak to urobíme, dosiahneme objem, ktorý sa nelíši od snahy USA," povedal Gentiloni.


Zdroj: Webnoviny.sk - Opatrenia na zotavenie európskych ekonomík z pandémie sú v objeme vyše päť biliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Študentke omylom vstrekli šesť dávok vakcíny Pfizer
<< predchádzajúci článok
Počas prvého týždňa využilo asistované sčítanie obyvateľov takmer štyridsaťtisíc ľudí

Opatrenia na zotavenie európskych ekonomík z pandémie sú v objeme vyše päť biliónov dolárov - diskusné fórum čitateľov