Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

21. júla 2007

Opera SND spestrila festival Pohoda noblesou a gráciouDruhý deň festivalu Bažant Pohoda otvorila na hlavnom Bažant pódiu, Opera Slovenského národného divadla, ktorá zožala u návštevníkov nevídaný úspech. Duše návštevníkov prišiel ...Zdieľať

TRENČÍN 21. júla (WEBNOVINY) - Druhý deň festivalu Bažant Pohoda otvorila na hlavnom Bažant pódiu, Opera Slovenského národného divadla, ktorá zožala u návštevníkov nevídaný úspech. Duše návštevníkov prišiel ľúbeznými tónmi zušľachtiť v sobotu o 13. hodine Orchester Opery SND na čele s dirigentom Rastislavom Štúrom a sopranistka Petra Záhumenská, barytón Martin Babjak a tenor Ľudovít Ludha. Nezáväzné, letné oblečenie väčšiny účinkujúcich nahradili elegantné košele a nohavice hudobníkov. Obecenstvo bolo umeleckým podaním Opery SND tak nadchnuté, že si vyžiadalo tri prídavky a hudobníkov spolu so sólistami odmenilo búrlivými ováciami.

Defilé najznámejších operných skladieb sa začalo áriou z Bizetovej opery Carmen v podaní Petry Záhumenskej, ktorá sa publiku počas vystúpenia neraz odvďačila poslaním bozkov. Najčastejšie bolo počuť dobre známe melódie z Verdiho opier ako Don Carlos, La traviata, Rigoletto či Trubadúr. Nechýbala ani ukážka Pucciniho tvorby. Niekoľkokrát sa členovia orchestru zdvihli zo stoličiek na znak vďaky z prejavenej priazne publika, ktorému vo vychutnávaní vekom overených nápevov a melódii nezabránilo ani horúce poludňajšie slnko. Babjak, ktorý uvádzal jednotlivé kúsky, sa odvďačil srdečnému prijatiu návštevníkmi slovami "Ste vynikajúce publikum. Sme radi, že sme tu. Vládne tu naozaj pohoda a tú pohodu prinášate aj vy nám."

Opera SND sa na tohtoročnom festivale Bažant Pohoda predstavila po prvý raz a podľa všetkého tento odvážny krok našiel živnú pôdu pod tlieskajúcimi rukami mladších, ale aj starších divákov. Festivalu Pohoda sa opäť podarilo poprieť stereotypy o komerčnej úspešnosti hudobného, či multižánrového podujatia. "Je to neuveriteľné, úžasné. Opera SND na našom festivale, krásne," zhodnotil po koncerte organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák. "Ste vynikajúce publikum. Ak by sme mohli, vozili by sme si vás všade so sebou," zavtipkoval na záver s humorom sebe vlastným Babjak.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Wu Tang Clan sa na Pohode predviedli ako skutočné hviezdy (21. 7. 2007)
 Tomáš Janovic skolaboval a na Pohodu neprišiel (21. 7. 2007)
 Slovensko a Česko opäť spolu – na festivale Bažant Pohoda! (9. 7. 2007)nasledujúci článok >>
V detskom kútiku bolo na festivale Pohoda 80 detí
<< predchádzajúci článok
Na Pezinskej Babe v 1. tréningovom kole triumf Vilarina