Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2012

Opozícia sa zhodla na šéfovi ÚVO, ZMOS má však inú predstavuOficiálnym kandidátom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) je stále piešťanský primátor Remo Cicutto. Agentúre SITA to ...Zdieľať
figel BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Oficiálnym kandidátom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) je stále piešťanský primátor Remo Cicutto.


Agentúre SITA to potvrdil predseda ZMOS Jozef Dvonč. Platí to aj po tom, ako opozícia ohlásila dohodu, že túto funkciu obsadí nominant KDH, ktorým by mal byť Peter Mach.

O situácii s nomináciami dnes ráno rokoval Dvonč s predsedom KDH Jánom Figeľom. „Nedospeli sme k jednoznačnému záveru ani na dnešnom rokovaní. Zrejme to budú musieť otvoriť obidve strany znova,“ povedal Dvonč pre agentúru SITA.

Na schôdzke sa dohodli, že nominácie prerokuje ZMOS s ostatnými zamestnávateľmi. „KDH pozná náš postoj,“ dodal Dvonč, ktorý verí tomu, že by sa do utorka budúceho týždňa mohli dohodnúť. „Ja nespochybňujem vôbec pána Macha ako osobu. Tu ide o celý mechanizmus obsadenia tej pozície,“ vysvetlil Dvonč a zdôraznil, že pre ZMOS je dôležitá dohoda zamestnávateľov.

Predseda ZMOS pripomenul, že práve oni mali podľa diskusie na prvom stretnutí sociálnych partnerov po vymenovaní vlády navrhovať kandidáta. Potom sa diskusia dostala podľa Dvonča k tomu, že post patrí opozícii. Napokon je to tak, že post má obsadiť opozícia po dohode so zamestnávateľmi.

„Toto všetko si musíme vyjasniť a verím, že dospejeme k dobrému koncu a úrad bude tak obsadený, aby bol funkčný,“ konštatoval predseda ZMOS. Pripúšťa, že na tento post môže byť aj politická nominácia, každý je niekde zaradený. Aktuálna nominácia opozície je podľa Dvonča jednoznačne politická. „My by sme skôr hľadali nejakého prierezového človeka, aby zodpovedal aj požiadavkám zamestnávateľov, pretože tých verejných obstarávaní u nás je veľmi veľa,“ vysvetlil Dvonč. Preto navrhli vlastného kandidáta. „Momentálne ho musíme aj presadzovať,“ dodal.

Podľa Dvonča je to teraz tak, že aj on aj Figeľ budú o situácii informovať premiéra Roberta Fica, keďže konečné rozhodnutie bude aj tak na vláde. Fico v stredu zopakoval, že kandidáta opozície vymenuje, ak ho odsúhlasia zamestnávatelia a ZMOS. „Ak sa teda dohodla opozícia, ktorá politická strana navrhuje kandidáta na ÚVO, my to rešpektujeme,“ vyhlásil Fico. Ak je to Kresťanskodemokratické hnutie, je to podľa premiéra ich vnútorné rozhodnutie. „Ale očakávam, že zamestnávatelia aj ZMOS oznámia, že sú stotožnení s týmto kandidátom, pretože sú to najmä mestá a obce, ktoré majú dnes veľké problémy s verejným obstarávaním, sú to zamestnávatelia, ktorí sa takisto stretávajú s týmito ťažkosťami,“ povedal predseda vlády. Preto považuje za správne, aby mohli k tejto téme niečo povedať.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klienti španielskej Bankie si za týždeň vybrali miliardu eur
<< predchádzajúci článok
Chlapcovi došli v hádke argumenty, mužov dopichal