Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2020

Orbán investuje do obrany štátu, Maďarsko nakúpi od Američanov a Nórov systémy protivzdušnej obranyMaďarsko súhlasilo s nákupom systémov protivzdušnej obrany NASAMS od amerického výrobcu zbraní Raytheon Technologies a nórskej zbrojárskej spoločnosti Kongsberg. Ako pre maďarskú tlačovú ...Zdieľať
serbia_hungary_03748 ea5fbd7e138044be8b36d3386f016b50 676x479 20.11.2020  - Maďarsko súhlasilo s nákupom systémov protivzdušnej obrany NASAMS od amerického výrobcu zbraní Raytheon Technologies a nórskej zbrojárskej spoločnosti Kongsberg.


Ako pre maďarskú tlačovú agentúru MTI uviedol úrad komisára pre vývoj v oblasti obrany, nasadenie systému krátkeho až stredného dosahu "vylepší obranné schopnosti armády na úroveň 21. storočia".

NASAMS nahradí sovietsky Kub


Nové systémy protivzdušnej obrany nahradia sovietsky systém Kub, ktorý v Maďarsku používali od roku 1976.

Nacionalistický premiér Viktor Orbán už niekoľko rokov investuje množstvo prostriedkov do obrany štátu a tvrdí, že "Maďarsko musí byť schopné odrážať útoky z ktorejkoľvek strany" bez pomoci Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorej je Maďarsko členom.

Presadzoval tiež vytvorenie európskej armády na obranu proti potenciálnym útokom Ruska.

Nákup vrtuľníkov a bojových vozidiel


Začiatkom tohto týždňa Maďarsko uzavrelo dohodu s Brazíliou o nákupe dvoch dopravných lietadiel Embraer C-390 Millennium.

Tento týždeň taktiež boli dodané dva vojenské vrtuľníky Airbus H145M v rámci rozsiahlejšej dohody so spoločnosťou Airbus o kúpe 36 helikoptér.

Ešte v septembri maďarské ozbrojené sily podpísali kontrakt s nemeckým koncernom Rheinmetall za viac ako dve miliardy eur týkajúci sa dodávky 218 bojových vozidiel Lynx KF41.

Niekoľko týždňov predtým Maďarsko podpísalo deklaráciu o zámere nakúpiť od americkej spoločnosti Raytheon Technologies rakety protivzdušnej obrany za približne 845 miliónov eur, ktoré by mali dodať do roku 2023.


Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán investuje do obrany štátu, Maďarsko nakúpi od Američanov a Nórov systémy protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1818 nakazených a 35 úmrtí, počet testov sa blíži k miliónu
<< predchádzajúci článok
Zdravotníci ľahšie dostanú COVID príplatok, je potrebné potvrdenie od zamestnávateľa

Orbán investuje do obrany štátu, Maďarsko nakúpi od Američanov a Nórov systémy protivzdušnej obrany - diskusné fórum čitateľov