Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. marca 2020

Orbán sprísňuje opatrenia proti šíreniu koronavírusu, Maďarsko zavádza čiastočný zákaz vychádzaniaMaďarský premiér Viktor Orbán v piatok oznámil sprísnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu na najbližšie dva týždne. Od soboty do 11. apríla budú ...Zdieľať
virus_outbreak_hungary_41970 aaf73311677248ad8d4b115f1b0aa546 676x451 27.3.2020 - Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok oznámil sprísnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu na najbližšie dva týždne.


Od soboty do 11. apríla budú môcť ľudia z domu vychádzať len cestou do práce alebo pre základné potreby, ako nákup potravín, liekov, či keď pôjdu odprevadiť deti na opatrovanie. V čase od 9:00 do poludnia pritom budú môcť v potravinách a lekárňach nakupovať len ľudia nad 65 rokov.

Obyvatelia tiež budú môcť chodiť von cvičiť, no budú musieť dodržiavať bezpečnú vzdialenosť. Povolené bude aj dochádzanie na potrebné aktivity, ako napríklad návštevy fyzioterapie.

Maďarsko zatiaľ potvrdilo 300 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom ochoreniu COVID-19 podľahlo 10 ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Orbán sprísňuje opatrenia proti šíreniu koronavírusu, Maďarsko zavádza čiastočný zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kedy prijme Matovičova vláda ekonomické opatrenia pre Covid-19? Hrozia bankroty a prepúšťania
<< predchádzajúci článok
Primátor Bratislavy si okreše plat, Vallo daruje peniaze v čase krízy v prospech lekárov

Orbán sprísňuje opatrenia proti šíreniu koronavírusu, Maďarsko zavádza čiastočný zákaz vychádzania - diskusné fórum čitateľov