Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. septembra 2019

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu bude uvažovať o znížení ťažbyOrganizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej partneri v aliancii OPEC+ budú uvažovať o výraznejšom obmedzení produkcie na najbližšom zasadnutí, ktoré sa bude konať začiatkom ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Abú Zabí 12. septembra (TASR) - Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej partneri v aliancii OPEC+ budú uvažovať o výraznejšom obmedzení produkcie na najbližšom zasadnutí, ktoré sa bude konať začiatkom decembra vo Viedni. Po stretnutí Spoločného ministerského monitorovacieho výboru (JMMC) aliancie OPEC+ to povedal nový saudskoarabský minister ropného priemyslu, princ Abdulaziz bin Salmán. Aliancia je podľa neho pripravená reagovať na situáciu na trhu.


Členovia aliancie vo štvrtok prisľúbili, že budú plniť dohodnuté obmedzenia ťažby, ktorých cieľom stabilizácia trhu s ropou. Aliancia sa však nedohodla na ďalšom znížení produkcie, čo signalizuje, že jej dochádzajú možnosti podporiť ceny na trhu, na ktorý negatívne vplýva obchodná vojna medzi USA a Čínou.

Abdulaziz označil stretnutie monitorovacieho ministerského výboru OPEC+ za produktívne, plodné a transparentné.

Skupina OPEC+ sa na konci vlaňajška dohodla, že od začiatku tohto roka zníži produkciu o 1,2 milióna barelov (1 barel = 159 litrov denne). V júli aliancia predĺžila platnosť dohody a obmedzení ťažby až do marca 2020.

Ruský minister energetiky Alexander Novak zdôraznil, že je extrémne dôležité, aby všetci členovia, ktorí sú podpísaný pod deklaráciou o znížení produkcie, aj plne dodržovali túto dohodu. Novakove slová mierili na štáty, ktoré ťažia viac, než by mali, ako sú Nigéria a Irak.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lokomotiv s jednoznačným triumfom v KHL, tím Dinamo Riga utŕžil prehru
<< predchádzajúci článok
Výbuchy na Cypre zranili 12 ľudí a poškodili jeden hotel

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu bude uvažovať o znížení ťažby - diskusné fórum čitateľov