Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

13. novembra 2016

Ornitológovia zaznamenali na Slovensku ďalší nový vtáčí druhZoznam 358 vtáčích druhov zaznamenaných na Slovensku rozšírili o čajku orliu.Zdieľať
Ornitológovia zaznamenali na Slovensku ďalší nový vtáčí druh

Ornitológovia zaznamenali na Slovensku ďalší nový vtáčí druh. Ako informovala organizácia Ochrana dravcov na Slovensku, najnovším prírastkom je čajka orlia, ktorá je jedným z najväčších druhov čajok. Jej domovom je oblasť od severného Čierneho mora po jazerá v strednej Ázii. Počas zimnej migrácie k pobrežiu južnej Ázie veľmi vzácne zalietava aj do strednej Európy, no na Slovensku ju pozorovali po prvý raz.


"Po sibírskych zatúlancoch si november pre nás nachystal ďalšiu operenú lahôdku. Slovensko má ďalšiu čiaročku v kolónke druhov," uvádza Ochrana dravcov na Slovensku na svojej Facebookovej stránke s tým, že zoznam 358 vtáčích druhov zaznamenaných na Slovensku rozšírili o čajku orliu.

Pred necelým mesiacom pozorovali ornitológovia tri nové druhy vtákov. Išlo o dva sibírske druhy spevavcov - strnádku malú a kolibiarika dlhochvostého, ako aj o bradáňa žltohlavého, vzácneho supa Adonisa, ktorý preletel z Álp do Tatier. Výskyt bradáňa na slovenskom území potvrdili prostredníctvom telemetrickej vysielačky, ktorou Adonisa monitorujú francúzski ornitológovia, no a aj priamymi pozorovaniami. Ďalšie dva nové druhy operencov potvrdili prostredníctvom odchytu a krúžkovania.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sting otvoril parížsky klub Bataclan, kde došlo k útoku
<< predchádzajúci článok
Opäť krásna! Najočakávanejšiu vianočnú reklamu si zamilujete