Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. augusta 2019

Oscarový film Obchod na korze približuje filmový chodníkZáber z filmu Obchod na korze.Zdieľať
Záber z filmu Obchod na korze. Foto: Youtube
 
Sabinov 12. augusta (TASR) – Miesta, na ktorých vznikala prvá československá oscarová snímka, legendárny film Obchod na korze, môžu návštevníci Sabinova spoznať pomocou 11 informačných tabulí. Nachádzajú sa na interaktívnom filmovom chodníku.


"QR kód na informačnej tabuli stačí prostredníctvom mobilnej aplikácie nasnímať a na displeji telefónu sa zobrazí konkrétna scénka v krátkej časovej sekvencii. Informačné texty v slovenskom, nemeckom a anglickom jazyku návštevníka vtiahnu do deja a ukážu mu miesto, na ktorom stála kamera v čase nakrúcania. Moderné technológie ho priamo zasadzujú do doby, kde si môže užiť nielen atmosféru natáčania a byť jej súčasťou, ale samotný humanistický odkaz filmu aj sám prežiť," informuje mesto Sabinov na svojej webstránke.

Projekt je podľa radnice potenciálom nielen pre rozvoj turizmu v meste či povzbudenie k lokálpatriotizmu. "Ukazuje nám totiž aj morálno-etický kódex. Projekt ho zobrazí tak, aby nás dejiny poučili a aby sa našou vinou už neopakovali,“ uvádza radnica.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britského režiséra Alfreda Hitchcocka preslávili filmy Psycho a Vtáci
<< predchádzajúci článok
EÚ: Veľa mladých ľudí žije vo vojnovej zóne, je chudobných a neštuduje

Oscarový film Obchod na korze približuje filmový chodník - diskusné fórum čitateľov