Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. decembra 2018

Oslobodili bývalého arcibiskupa odsúdeného za zatajovanie obťažovaniaSúd v Austrálii zrušil 12-mesačný trest domáceho väzenia pre bývalého arcibiskupa Philipa Wilsona, ktorý bol odsúdený za zakrývanie prípadov pohlavného obťažovania detí. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Sydney 6. decembra (TASR) - Súd v Austrálii zrušil 12-mesačný trest domáceho väzenia pre bývalého arcibiskupa Philipa Wilsona, ktorý bol odsúdený za zakrývanie prípadov pohlavného obťažovania detí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na aktuálne správy miestnych médií.


Šesťdesiatosemročného Wilsona v máji odsúdili za zatajovanie prípadov sexuálneho zneužívania detí pedofilným kňazom, ktoré sa stali ešte v 70. rokoch minulého storočia.

Wilson, ktorý vtedy pôsobil ako farár na predmestí Nového Južného Walesu East Maitland, vedel o tom, že jeho podriadený James Fletcher pohlavne zneužíval chlapcov. Ich obvinenia však odmietal, pretože chcel chrániť cirkev a jej reputáciu.

Obvodný súd v meste Newcastle v štáte Nový Južný Wales na juhovýchode krajiny však podľa austrálskej tlačovej agentúry AAP vyhovel Wilsonovej žiadosti a sudca Roy Ellis uviedol, že v prípade sú opodstatnené pochybnosti o tom, či zločin spáchal.

Wilson pred štvrtkovým rozhodnutím strávil takmer štyri mesiace v domácom väzení, informoval webový portál britského denníka The Guardian.

Fletchera odsúdili v decembri 2014 za pohlavné obťažovanie detí a zomrel o dva roky neskôr vo väzení.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy klesli
<< predchádzajúci článok
POLÍCIA NAVRHLA OBŽALOVAŤ PAVLA R. V PRÍPADE POKUSU O VRAŽDU

Oslobodili bývalého arcibiskupa odsúdeného za zatajovanie obťažovania - diskusné fórum čitateľov