Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2017

OSN a KĽDR sa zhodli, súčasná situácia ohrozuje svetový mierNapätá situácia na Kórejskom polostrove predstavuje v súčasnosti najväčšie ohrozenie mieru a bezpečnosti vo svete. Predstavitelia Organizácie Spojených národov a Severnej ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
New York 10. decembra (TASR) - Napätá situácia na Kórejskom polostrove predstavuje v súčasnosti najväčšie ohrozenie mieru a bezpečnosti vo svete. Predstavitelia Organizácie Spojených národov a Severnej Kórey sa na tom zhodli po vzájomných rokovaniach, informovali v noci na nedeľu agentúry DPA a AP.


Podľa vyhlásenia OSN je potrebné urýchlene nájsť diplomatické riešenie problému, ktorým je stupňujúce sa napätie medzi Severnou Kóreou a inými krajinami, konkrétne Južnou Kóreou, Spojenými štátmi a Japonskom. Hovorca Stéphane Dujarric sa tak vyjadril po tom, ako námestník generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti Jeffrey Feltman navštívil v tejto záležitosti Pchjongjang, kde od utorka do piatku absolvoval rokovania so severokórejským ministrom zahraničných vecí Ri Jong-hoom a s jeho námestníkom.

Feltman následne zdôraznil, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) musí dodržiavať rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN. Diplomatické riešenie súčasnej situácie môže podľa neho vzísť len z "úprimného dialógu", pričom je potrebné vyhnúť sa "chybným kalkuláciám".

Feltman je najvyššie postaveným predstaviteľom OSN, ktorý navštívil KĽDR od roku 2012. Do Pchjongjangu vycestoval v dôsledku zvýšeného napätia vyvolaného novembrovým testom medzikontinentálnej balistickej strely, o ktorej KĽDR tvrdí, že je schopná zasiahnuť ktorékoľvek miesto na americkej pevnine.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maskovaní mladíci ohadzovali synagógu v Göteborgu horiacimi predmetmi
<< predchádzajúci článok
ČAKALI DLHO: V texaskom meste Alamo napadol po 13 rokoch sneh

OSN a KĽDR sa zhodli, súčasná situácia ohrozuje svetový mier - diskusné fórum čitateľov