Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. augusta 2007

OTP Banka uvažuje nad kúpou ďalšej slovenskej bankyMaďarská OTP Bank zvažuje kúpu ďalšej slovenskej banky, aby zvýšila svoj podiel na trhu. Informoval o tom server aktualne.sk. Agentúre SITA túto informáciu potvrdil aj Štefan Pogány z odboru ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) - Maďarská OTP Bank zvažuje kúpu ďalšej slovenskej banky, aby zvýšila svoj podiel na trhu. Informoval o tom server aktualne.sk. Agentúre SITA túto informáciu potvrdil aj Štefan Pogány z odboru marketingu a vonkajších vzťahov OTP Banky Slovensko. Meno spoločnosti však OTP Banka nespresnila. Podľa Pogányho ide totiž zatiaľ len o úvahy o možnej ďalšej akvizícii, ktoré by mohli byť známe najneskôr v prvom polroku budúceho roka. Na slovenskom bankovom trhu je podľa zástupcov OTP ťažké zvýšiť trhový podiel, a preto prichádza do úvahy kúpa ďalšej banky.

Ako banka informovala v pondelok, akcionári OTP Banky Slovensko sa rozhodli po piatich rokoch od vstupu na slovenský trh zmeniť jej identitu. Potreba zmeny, resp. nového komunikačného štýlu spoločnosti pramenila z nevyhnutnosti podmienenej vývojom trhu. Logo OTP sa zmenilo pomerne radikálne, počnúc farbou, fontom písma až po tvar. Výška nákladov na rebranding v SR predstavovala 1 mil. eur, čo je podľa aktuálneho kurzu zhruba 33,7 mil. Sk.

OTP Banka vznikla vo februári 1992, vtedy ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Maďarská OTP Bank ju kúpila v roku 2002 a vstúpila tak na slovenský trh. Maďarská banka vlastní 97,23-percentný podiel. Ďalšími vlastníkmi sú drobní akcionári.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dexia banka podporuje projekty energetickej efektívnosti
<< predchádzajúci článok
Sedem mŕtvych po dopravnej nehode v Slovinsku

OTP Banka uvažuje nad kúpou ďalšej slovenskej banky - diskusné fórum čitateľov

Pomaly ale isto budeme v Uhorsku.27.8. 18:31:46