Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. apríla 2012

Oživený predaj domov v USA zvýšil ceny ropy aj zlataCeny ropy vo štvrtok stúpli, keďže slušné oživenie predaja domov v USA posilnilo ekonomický optimizmus po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) v stredu sľúbil, že podnikne ďalšie ...Zdieľať
ropa NEW YORK 27. apríla (WEBNOVINY) - Ceny ropy vo štvrtok stúpli, keďže slušné oživenie predaja domov v USA posilnilo ekonomický optimizmus po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) v stredu sľúbil, že podnikne ďalšie kroky s cieľom udržať hospodárske zotavovanie.


Zisky ropy však obmedzovalo to, že index ekonomickej dôvery eurozóny, ktorý zostavuje Európska komisia, v apríli klesol viac, ako sa očakávalo.

Rovnako ako v stredu však ropu podporil rast akciového trhu a do určitej miery aj slabší dolár. Júnové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 80 centov na 119,92 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy si pripísali 43 centov a uzavreli na úrovni 104,55 USD za barel.

Cena zlata vo štvrtok posilnila o takmer 1 %. Deň po tom, ako šéf Fed-u Ben Bernanke povedal, že centrálna banka USA je pripravená opäť stimulovať ekonomiku, investori nakupovali riskantnejšie aktíva. Zlato, ktoré tento rok väčšinou kopírovalo ceny riskantnejších aktív, vo štvrtok posilňovalo už tretí deň aj pre to, že americký akciový trh stúpol.

Spotová cena zlata do 19:34 GMT vzrástla o 0,8 % na 1 656,89 USD za uncu. Júnové dodávky žltého kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 18,20 USD na úrovni 1 660,50 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkovci ponúkajú Smeru časť svojho programu
<< predchádzajúci článok
Standard & Poor's znížila rating Španielska o dva stupne

Oživený predaj domov v USA zvýšil ceny ropy aj zlata - diskusné fórum čitateľov