Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2016

P. Plavčan navštívil ďalšie priamo riadené organizácie ministerstvaNa snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan.Zdieľať
Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 13. mája (TASR) - Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) a Výskumná agentúra boli ďalšími priamo riadenými organizáciami ministerstva školstva, ktoré vo štvrtok (12.5.) navštívil šéf rezortu Peter Plavčan (nominant SNS). Ten už avizoval, že plánuje navštíviť všetky organizácie ministerstva a oboznámiť sa s ich fungovaním. Rezort zároveň plánuje pripraviť analýzu ich fungovania.


Ako informovalo ministerstvo školstva, s predstaviteľmi APVV na čele s jej riaditeľkou Martinou Hasayovou a predsedom Jozefom Masarikom diskutoval Plavčan o súčasnom postavení a úlohách agentúry v systéme financovania vedy a výskumu na Slovensku, ako aj o nedávno vyhodnotenej všeobecnej výzve. V rámci nej prerozdelili formou grantov vedeckým tímom spolu 33 miliónov eur. Úspešnosť žiadateľov sa pohybovala na úrovni 30 až 35 percent. "Takúto úroveň úspešnosti považujem za optimálnu, aby sme na jednej strane vedeli podporiť dostatok vedeckých pracovísk, ale súčasne zachovali aj súťažný charakter tejto výzvy," uviedol minister.

Témou rozhovoru boli aj možnosti podpory mladých špičkových vedcov formou samostatnej výzvy, či dôležitosť propagácie úspechov slovenskej vedy dosiahnutých aj vďaka grantom APVV. Tú chce agentúra podporiť aj pripravovanou publikáciou prezentujúcou výskumné projekty s vynikajúcou úrovňou za obdobie rokov 2010 - 2015.

Plavčan sa v rámci návštevy Výskumnej agentúry stretol s novým riaditeľom organizácie Rastislavom Belianskym. Témou rokovania bol okrem iného aj prebiehajúci audit existujúcich zmlúv, zmluvných vzťahov a vynaložených finančných prostriedkov agentúry z dôvodu zníženia prevádzkových nákladov, ako aj audit doteraz vyhlásených výziev OP Výskum a inovácie.

Priamo riadených rozpočtových organizácií ministerstva je 11 a príspevkových organizácií je šesť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež vyhlási Matku Terezu za svätú na Námestí svätého Petra
<< predchádzajúci článok
OSN vyzvala Turecko, aby vyšetrilo správy o mučení a zabíjaní v kurdsk

P. Plavčan navštívil ďalšie priamo riadené organizácie ministerstva - diskusné fórum čitateľov