Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. decembra 2012

Pakistan si pripomína piate výročie atentátu na BhuttovúPakistanci si vo štvrtok pripomínajú 5. výročie atentátu, pri ktorom prišla o život opozičná líderka Bénazír Bhuttová. Pri tejto príležitosti sú po celej krajine naplánované ...Zdieľať
benazir bhuttova RÁVALPINDI 27. decembra (WEBNOVINY) - Pakistanci si vo štvrtok pripomínajú 5. výročie atentátu, pri ktorom prišla o život opozičná líderka Bénazír Bhuttová.


Pri tejto príležitosti sú po celej krajine naplánované spomienkové ceremónie. Za charizmatickú političku sa ešte v stredu po zotmení budú pomodlili aj vo viacerých mešitách. S príhovorom na jednom z podujatí vystúpi aj prezident Asif Alí Zardárí ako aj premiér Rádža Parvíz Ašaráf.

Na bezpečnosť účastníkov spomienok budú dohliadať aj tisícky policajtov, keďže panujú obavy, že islamistickí teroristi by akcie mohli využiť na uskutočnenie ďalších útokov.

Samovražedný atentát na Bhuttovú spáchali 27. decembra 2007 počas predvolebného mítingu v meste Rávalpindi. Len dva mesiace predtým Bhuttová prežila atentát pri oslave jej návratu do Pakistanu v meste Karáči. Po Bhuttovej už vláda pomenovala medzinárodné letisko v Islamabade, v Rávalpindi nesie jej meno hlavná ulica a nemocnica. Pozorovatelia predpokladali, že Pakistan sa vďaka nej stane prvou moslimskou krajinou, na čele ktorej stojí žena.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štvrtok bude oblačný, hory potrápi búrlivý vietor
<< predchádzajúci článok
Banská Bystrica pozýva ľudí na plavecký maratón

Pakistan si pripomína piate výročie atentátu na Bhuttovú - diskusné fórum čitateľov