24hod.sk    Šport    NHL

29. septembra 2005

Pálffy a Lemieux sa našli

Tučniaci z Pittsburghu majú o góly postarané. Spolumajiteľ klubu a kapitán Mario Lemieux našiel svojho nahrávača.

V prípravnom dueli zdolal Pittsburg mužstvo Columbusu vysoko 7:2 aj vďaka presnému zásahu legendárneho útočníka a trom asistenciám slovenského hokejistu Žigmunda Pálffyho. Produktívna dvojica dokopy nazbierala za sedem kanadských bodov. Gólovo sa do štatistík zapísala aj dvojica slovenských útočníkov. Pavol Demitra potvrdzuje svoje kvality aj v novom pôsobisku. Presným zásahom zmiernil prehru Los Angeles so San Jose. Žralokom sa v druhej tretine podarilo v rozmedzí 4 minút otočiť z nepriaznivého stavu 0:1 na 3:1. Hoci domáci znížili na rozdiel jediného gólu, nevydarenou hrou bez brankára sa pripravili o lepší výsledok. Aj vďaka gólu Richarda Zedníka v závere prvej tretiny sa podarilo Montrealu zdolať Boston, teda tradičného súpera z éry „Original Six“. Philadelphia zdolala doma Islanders 5:3 a ostrovanom nepomohol ani výborný výkon kapitána Alexeja Jašina. Ten bol pri všetkých troch góloch hostí. V drese Buffala sa na torontskom ľade predstavil aj náš Milan Bartovič, ktorý však brankára Belfoura neprekonal.

Lemieux a Pálffy mali dôvod na radosť.                        Foto TASR

Prípravné zápasy NHL
Pittsburgh - Columbus 7:2 (2:0, 4:1, 1:1), Pálffy 0+3. Los Angeles - San Jose 3:5 (0:0, 2:3, 1:2), Demitra 1+0. Montreal - Boston 4:3 pp. (3:0, 0:2, 0:1 - 1:0), Zedník 1+0. Philadelphia - New York Islanders 5:3 (2:2, 2:1, 1:0). Toronto - Buffalo 2:5 (1:1, 0:3, 1:1). Edmonton - Calgary 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). New Jersey - New York Rangers 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). St. Louis - Dallas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Colorado - Detroit 2:1 (0:1, 2:0, 0:0).