04. marca 2015

Pánik a Gáborík asistovali, Halák prehral. Kovbojka na Floride

Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel jednou asistenciou k výhre Toronta na ľade Floridy 3:2 v nočnom zápase zámorskej NHL. Pánik odohral v súboji takmer 21 minút. V ...

Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP
New York 4. marca (TASR) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel jednou asistenciou k výhre Toronta na ľade Floridy 3:2 v nočnom zápase zámorskej NHL. Pánik odohral v súboji takmer 21 minút. V drese domácich proti krajanovi nastúpil aj útočník Tomáš Kopecký, jeho tri strelecké pokusy pri takmer 11 minútovom pobyte na ľade ale gól Panthers nepriniesli. Floride sa v zápase zranili obaja brankári, pozrite si vo videu ako to na Floride dopadlo.

Úradujúci obhajca Stanley Cupu Los Angeles Kings potvrdil pozíciu favorita na ľade Edmontonu, kde zvíťazil 5:2 aj vďaka asistencii slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Ten si do štatistík zapísal aj tri plusové body, jeho spoluhráč a krajan Andrej Sekera odohral vyše 16 minút a dvakrát vystrelil. V súboji sa predstavil Slovák aj v drese neúspešných domácich, obranca Martin Marinčin odohral vyše 16 minút.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí prehrali na ľade Dallasu 2:3 po predĺžení. Ich brankár Jaroslav Halák kryl 32 striel Stars, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral v obrane hostí takmer 20 minút, zaznamenal dve strely aj dve trestné minúty.

Prehru zaknihoval aj Columbus s Markom Daňom, Blue Jackets doma nestačili na Washington 3:5. Mladý Slovák bol mimoriadne strelecky aktívny, na bránu hostí vyslal 6 striel a odohral 17:49 minúty. Buffalo s obrancom Andrejom Meszárošom neuspelo na ľade favorizovanej Tampy Bay, padlo 0:3, slovenský obranca zaznamenal mínusový bod i dve trestné minúty.

výsledky:
New Jersey - Nashville 3:1, Philadelphia - Calgary 2:3 pp, Columbus - Washington 3:5, Tampa Bay - Buffalo 3:0, Minnesota - Ottawa 3:2 pp a sn, Dallas - NY Islanders 3:2 pp, Arizona - Anaheim 1:4, Edmonton - Los Angeles 2:5, Florida - Toronto 2:3, Vancouver - San Jose 2:6