16. februára 2020

Pánik si v NHL pripísal bod za asistenciu, súboj Slovákov dopadol lepšie pre Sekeru (video)

Piati slovenskí hokejisti zasiahli do sobotňajších zápasov NHL. Bodoval iba Richard Pánik, ale jeho Washington prehral na ľade Arizony 1:3. Slovenský útočník ...

blue_jackets_capitals_hockey_34148 2122cab420ab4a3ab450485a50fb1129 676x451 16.2.2020 (Webnoviny.sk) - Piati slovenskí hokejisti zasiahli do sobotňajších zápasov NHL. Bodoval iba Richard Pánik, ale jeho Washington prehral na ľade Arizony 1:3. Slovenský útočník asistoval pri jedinom góle svojho tímu z hokejky Carla Hagelina, bola to Pánikova siedma asistencia štrnásty bod v sezóne

Traja Slováci sa v sobotu tešili z víťazstiev. V slovenskom súboji Dallas vyhral na ľade Montrealu 4:3 po predĺžení a Andrej Sekera triumfoval nad Tomášom Tatarom. A to Montreal viedol v 29. min 3:0 a zdalo sa, že preruší sériu prehier.

Štvrtá prehra v sérii

Lenže do konca druhej tretiny hostia znížili na 2:3 a v 50. min Blake Comeau vyrovnal. V predĺžení rozhodol o triumfe Dallasu prebudený strelec Tyler Seguin. Po 17-zápasovej gólovej odmlke strelil tretí gól v druhom zápase, z toho boli dva víťazné.

"Keď sa snažíte, odmena sa dostaví. Seguin je výborný hráč aj bez toho, aby strieľal góly. Všímam si už niekoľko týždňov, ako nám pomáha v ofenzíve. Teraz prišli jeho góly, ale aj bez nich to je veľký hráč. Hrá s veľkou vášňou, ide príkladom," povedal tréner Dallasu Rick Bowness o Seguinovi.

Montreal prehral štvrtýkrát v sérii a v tabuľke Východnej konferencie mu chýba 9 bodov na druhú pozíciu s voľnou kartou do play-off.

Dallas vie otáčať zápasy

Na druhej strane Dallas uspel deviatykrát v sezóne v zápase, v ktorom po dvoch tretinách viedol jeho súper. A to je rekordné číslo v aktuálnom súťažnom ročníku.

Obranca Sekera vo víťaznom tíme odohral 16:25 min s bilanciou 2 strely, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod. Na druhej strane Tatar počas vyše 14 a pol minúty na ľade trikrát vystrelil na bránku súpera a skončil s mínuskou.

"Bolo tam pár odrazov puku, ktoré sa priklonili na stranu súpera, ale nezvesili sme hlavy. Neznepokojovali sme sa, lebo sme verili v náš herný systém. Na začiatku bol súper lepší, ale potom sme odviedli výbornú robotu," uviedol brankár Dallasu Ben Bishop.

Boston tentoraz nezlyhal

V súboji posledného tímu tabuľky Detroitu s lídrom NHL Bostonom sa tentoraz prekvapenie nekonalo. Pred šiestimi dňami Bruins prehrali na ľade Red Wings 1:3, ale tentoraz im odplatili prehru výsledkom 4:1.

"Medvede" vyhrali ôsmy z ostatných deviatich zápasov a ich kanonier David Pastrňák trafil po štyridsiaty druhý raz v sezóne. Jeho gólu na 4:1 predchádzala parádna akcia Brada Marchanda. Ten dovŕšil päťdesiatku asistencií v tomto súťažnom ročníku.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 21:26 min s výkazom 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 plusové body. "Je pozitívne vidieť, že sme vo svojich výkonoch konzistentní," glosoval tréner Bostonu Bruce Cassidy po svojom dvojstom víťazstve v NHL.

Sedem bodyčekov Černáka

Suverénne najlepšiu formu v NHL majú hráči Tampy Bay. Lightning dovŕšili desiatku zápasov s víťazstvom na konci, ked zdolali Philadelphiu Flyers 5:3. Brankár Andrej Vasilevskij vďaka 30 zákrokom bodoval v dvadsiatom prvom zápase za sebou, z nich bolo 19 víťazných.

"Lepšie je víťaziť ako prehrávať, že? Všetci si pamätáme, čo sa nám stalo v play-off pred rokom. Teraz sa snažíme koncentrovať na každý zápas, aby sme sa neskôr tomu vyhli," uviedol Vasilevskij pre nhl.com.

Slovenský obranca v službách Tampy Bay Erik Černák odohral 20:10 min a pripísal si až sedem bodyčekov, najviac spomedzi všetkých hráčov. Na jeho konto pribudli aj dve zablokované strely a tri plusové body ako aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie na konci druhej tretiny.

"Nechceme vidieť takéto hlúpe tresty, boli by sme radšej, keby bol Erik na ľade. Stojíme však jeden za druhým v šatni a tak to bude aj naďalej," vyhlásil kapitán Tampy Bay Steven Stamkos pre portál tampabay.com.

NHL 2019/2020

Montreal - Dallas 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:32 min, 3 strely na bránku, 1 mínusový bod - Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:25 min, 2 strely na bránku, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Boston - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:26 min, 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 plusové body

Tampa Bay - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:10 min, 7 "hitov", 2 zablokované strely, 10 trestných minút, 3 plusové body

Arizona - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Richard Pánik (Washington) odohral 11:28 min, 1 asistencisa, 1 strela na bránku, 1 plusový bod

Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Martin Marinčin (Toronto) bol medzi náhradníkmi

St. Louis - Nashville 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Florida - Edmonton 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Minnesota - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Colorado - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Chicago - Calgary 4:8 (2:2, 1:4, 1:2)
Vegas - New York Islanders 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Zdroj: Webnoviny.sk - Pánik si v NHL pripísal bod za asistenciu, súboj Slovákov dopadol lepšie pre Sekeru (video) © SITA Všetky práva vyhradené.