Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. septembra 2021

Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádejTrnavský samosprávny kraj (TTSK) daroval pápežovi Františkovi ...Zdieľať
pope_slovakia_87702 72f6f8bda83544b584fed482e4adb36f 676x451 15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Trnavský samosprávny kraj (TTSK) daroval pápežovi Františkovi keramickú plastiku Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, ktorú ručne vyrobili klientky župného Centra sociálnych služieb v Rohove. Vysvetlil, že ide o symbol hodnôt solidarity, humanity a nádeje.


Odkaz hlavy cirkvi s aktivitami trnavskej župy v oblasti sociálnej starostlivosti spája práve ochrana slabších či núdznych. Informoval o tom v tlačovej správe odbor komunikácie TTSK.

Trnavský župan Jozef Viskupič (OĽaNO) vníma ako veľkú poctu možnosť privítať Svätého Otca.


„Stretnutie s pápežom Františkom vo mne zanechalo hlboký dojem. V mene obyvateľov Trnavského kraja som mu venoval reliéf s obrysom šaštínskej baziliky, ktorý vyrobili klietky nášho Centra sociálnych služieb v Rohove. Dar je okrem pamiatky na návštevu Trnavského kraja predovšetkým symbolom silného sociálneho cítenia s dôrazom na ľudskosť a porozumenie,“ priblížil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa, Čaputovej pri rozlúčke vyjadril úprimnú sústrasť (foto)
<< predchádzajúci článok
Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z Čiech

Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej - diskusné fórum čitateľov