Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. septembra 2007

Pápež odcestoval na návštevu Rakúska



Pápež Benedikt XVI. odcestoval v piatok na trojdňovú návštevu Rakúska, počas ktorej odslúži omše na pútnickom mieste Mariazell a v katedrále sv. Štefana vo Viedni, navštívi pamätník obetí ...



Zdieľať

RÍM 9. septembra (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. odcestoval v piatok na trojdňovú návštevu Rakúska, počas ktorej odslúži omše na pútnickom mieste Mariazell a v katedrále sv. Štefana vo Viedni, navštívi pamätník obetí holokaustu a kláštor Heiligenkreuz neďaleko rakúskeho hlavného mesta. Očakáva sa, že na všetky podujatia príde približne 100 tisíc veriacich.

Školy vo Viedni a jej okolí dali žiakom deň voľna. Bezpečnosť počas pápežovej návštevy zabezpečuje

2200 policajtov, 1350 vojakov a 150 príslušníkov elitnej jednotky. V piatok má pápež na programe návštevu pamätníka obetí holokaustu, stretne sa s rakúskym prezidentom Heinzom Fischerom a prihovorí sa k členom viedenského diplomatického zboru. Polícia v Rakúsku je pripravená aj na demonštrácie proti pápežovi. Najväčšia sa má konať v piatok popoludní v centre Viedne. Organizácie socialistickej mládeže na nej chcú protestovať proti pápežovmu konzervatívnemu postoju voči homosexualite a sobášom homosexuálov.

SITA/AFP


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Benedikt prichádza do čoraz viac sekulárneho Rakúska (6. 9. 2007)



nasledujúci článok >>
Rakúsko ohrozujú povodne
<< predchádzajúci článok
Tatrovácke byty patria štátu, rozhodol súd