Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. marca 2009

Pápež potvrdil svoje plány navštíviť v máji Svätú zemPápež Benedikt XVI. v nedeľu na Námestí svätého Petra pred tisíckami veriacich potvrdil svoje úmysly navštíviť v máji Svätú zem. Podľa jeho slov má byť cesta posolstvom mieru a jednoty, ktoré ...Zdieľať
VATIKÁN 8. marca (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. v nedeľu na Námestí svätého Petra pred tisíckami veriacich potvrdil svoje úmysly navštíviť v máji Svätú zem. Podľa jeho slov má byť cesta posolstvom mieru a jednoty, ktoré región nevyhnutne potrebuje. Návštevu, ktorá sa uskutoční od 8. do 15. mája, začne v Jordánsku, odkiaľ sa presunie do Izraela. V židovskom štáte sa zastaví v Nazarete, kde bude celebrovať omšu pod holým nebom, ďalej v Jeruzaleme i v Betleheme na palestínskom Západnom brehu Jordánu. Pôjde pritom o jeho prvú návštevu Izraela vo funkcii hlavy katolíckej cirkvi.


Bývalý pápež Ján Pavol II. pricestoval do Svätej zeme počas púte v roku 2000, pričom navštívil Izrael aj palestínske územia. Išlo vtedy o prvý oficiálny pobyt pápeža v Izraeli. Vatikán a Izrael založili diplomatické vzťahy v roku 1994, po storočiach napätých vzťahov medzi katolicizmom a judaizmom.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Viktóriinho jazera spadlo nákladné lietadlo
<< predchádzajúci článok
Prezidentskí kandidáti chcú, aby vláda viac šetrila

Pápež potvrdil svoje plány navštíviť v máji Svätú zem - diskusné fórum čitateľov