Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. októbra 2021

Pápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným táboromPápež František v nedeľu vyzval na ukončenie praxe vracania migrantov zachránených v mori naspäť do Líbye a iných krajín, ktoré nie sú ...Zdieľať
vatican_new_bishops_33696 7d9bc4df2bb74cd597b6ba2f60fc52e9 676x451 24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Pápež František v nedeľu vyzval na ukončenie praxe vracania migrantov zachránených v mori naspäť do Líbye a iných krajín, ktoré nie sú bezpečné a v ktorých migranti znášajú „nehumánne násilie".


Hlava katolíckej cirkvi vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby našlo konkrétne spôsoby zvládania migračných tokov v Stredozemnom mori.

Koncentračné tábory


„Vyjadrujem svoju blízkosť tisícom migrantov, utečencov a iných ľudí, ktorí potrebujú ochranu," povedal pápež František v príhovore na Námestí svätého Petra. „Tak veľa týchto mužov, žien a detí sú terčom nehumánneho násilia," dodal.

„Preto opäť žiadam medzinárodné spoločenstvo, aby dodržalo sľuby, že bude hľadať spoločné riešenia, ktoré budú konkrétne a trvalé pri zvládaní migračných prúdov v Líbyi a celom Stredomorí," uviedol. Pápež zároveň povedal, že detenčné centrá v Líbyi „sú ozajstnými koncentračnými tábormi".

Chýbajú potraviny a mučenie je bežné


Taliansko a Malta sú terčom kritiky zo strany obhajcov ľudských práv preto, že nechávajú migrantov v preplnených záchranárskych člnoch, kým im pridelia bezpečný prístav.

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a organizácie na ochranu ľudských práv dlhodobo odsudzujú podmienky v detenčných centrách pre migrantov v Líbyi a tvrdia, že sa v nich vyskytuje bitie, znásilňovanie, mučenie a nedostatok potravín.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným táborom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tradičný Vianočný jarmok v Poprade bude, ale mesto ešte netuší, v akej podobe
<< predchádzajúci článok
Vo vnútrobloku na Púpavovej ulici v Bratislave vznikne kvetinový park, pribudnú aj šachové stoly (foto)

Pápežovi sa nepáči vracanie migrantov do Líbye, detenčné centrá prirovnáva ku koncentračným táborom - diskusné fórum čitateľov