Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

18. novembra 2019

Para Brutálna zostava odohrá na jeseň koncerty naprieč našou krajinouLasky (vlastným menom Tomáš Šedivý), spevák skupiny Para, archívna snímka.Zdieľať
Lasky (vlastným menom Tomáš Šedivý), spevák skupiny Para, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič
 
Bratislava 18. novembra  – Ubehlo už pätnásť rokov od vydania albumu Brutálna zostava skupiny Para. Kapela si výročie prelomovej nahrávky pripomenie naživo už o pár dní koncertmi v troch slovenských mestách, pričom tri zo štyroch podujatí sa už stihli vypredať. TASR o tom informoval PR manažér Alexander Čerevka.


Brutálna zostava ide našou krajinou, tak nazvala Para svoje tohtoročné štvorkoncertné jesenné turné v Piešťanoch (23. 11.), Lučenci (30. 11.) a Bratislave (5. a 8. 12.). Jedna z najaktívnejších slovenských kapiel si ním pripomenie vznik kultovej nahrávky Brutálna zostava z roku 2004. Išlo o jeden z prvých radových albumov Pary s piesňami Matamatomatahari, Prví poslední či Keď ťa stretnem, ktorými počas dlhoročnej existencie opakovane roztancovávali fanúšikov na klubových koncertoch aj letných festivaloch.

Para je stálicou domácej scény už viac ako 24 rokov. Neustála chuť tvoriť, vymýšľať nové aj nadžánrové spolupráce a experimenty, popritom sa spoločensky angažovať a nebáť sa vyjadriť k aktuálnemu dianu či politike je to, čo Paru odlišuje od bežnej stereotypnej rockovej kapely. Počas viac ako dvoch dekád pôsobenia vydali sedem albumov, pričom ten ostatný Našou krajinou získal cenu album roka na Radio_Head Awards 2018. Bezprostrednosťou a energiou, ktorú do hudby vkladajú, sa stali jednou z najvyhľadávanejších slovenských koncertných skupín.

V rámci turné Brutálna zostava ide našou krajinou odznejú piesne z výročného albumu naživo aj s hosťami, ktorí sa na nahrávke podieľali. Koncerty v Piešťanoch a Bratislave sa vypredali veľmi rýchlo, Para pridala ešte jeden koncert v bratislavskom MMC. Podľa slov organizátorov je už aj druhý bratislavský koncert vypredaný.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: PARA predstavila nový videoklip k piesni Svadobná. Prostredníctvom rúk odhaľujú najkrajší cit. (5. 3. 2019)
 Para krstila v bratislavskom klube MMC Povstanie (25. 3. 2010)
 Skupina PARA a „Partička“ pokrstia CD Povstanie (23. 3. 2010)
 Album Pary pokrstia 24. marca členovia Partičky (3. 3. 2010)
 Para pokrstí nový album 17. marca v bratislavskom MMC (10. 2. 2010)
 Para sa koncom novembra ukáže v štyroch slovenských mestách (22. 11. 2008)
 Para si vyskúšala hromadný stage-diving (9. 11. 2007)
 Para zapĺňa slovenské kluby (2. 11. 2007)
 Para pocestuje na turné lietadlom (24. 10. 2007)
 Skupina Para vyráža na Abstinent tour 2007 (5. 10. 2007)nasledujúci článok >>
NA POHODU SA VRÁTIA METRONOMY
<< predchádzajúci článok
Nové divadlo cez víkend uvedie premiéru hry Kocúr v čižmách

Para Brutálna zostava odohrá na jeseň koncerty naprieč našou krajinou - diskusné fórum čitateľov