Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2022

Paragraf 363 je nebezpečným nástrojom v zlých rukách. Šeliga presviedčal Čaputovú, aby Žilinku nevymenovalaParagraf 363 Trestného poriadku je nebezpečným nástrojom v zlých rukách. Konštatuje to v súvislosti s utorňajším hlasovaním parlamentu, na základe ktorého nebol posunutý ďalej návrh na zmenu predmetného ...Zdieľať
zilinka 676x406 27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Paragraf 363 Trestného poriadku je nebezpečným nástrojom v zlých rukách. Konštatuje to v súvislosti s utorňajším hlasovaním parlamentu, na základe ktorého nebol posunutý ďalej návrh na zmenu predmetného paragrafu koaličná strana Za ľudí. Podľa nich nadužívanie paragrafu generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom musí skončiť.

Šeliga presviedčal prezidentku


„Dnes (27. septembra pozn. redakcie) sme sa tento paragraf snažili znovu zmeniť, bohužiaľ neúspešne," konštatuje strana s tým, že jej poslanci ako jediní Maroša Žilinku za šéfa prokuratúry nevolili.Juraj Šeliga dokonca presviedčal pani prezidentku, aby Maroša Žilinku nevymenovala. Ukázalo sa, že sme mali pravdu a Maroš Žilinka bol veľmi zlá voľba," zdôraznila Za ľudí.

Generálny prokurátor by podľa nej nemal mať možnosť zastaviť stíhanie pred súdom, ktorý má rozhodovať o vine či nevine obvineného. „Strana Za ľudí tento boj o spravodlivosť nevzdá a bude presadzovať, aby mala polícia rozviazané ruky a mohla pracovať slobodne," dodala strana.

Návrh podporilo 72 zákonodarcov


Poslanci Národnej rady SR v utorok neposunuli do druhého čítania návrh na vydanie zákona, ktorým sa mala zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry. Zo 147 prítomných poslancov hlasovalo za návrh 72 zákonodarcov, proti bolo 74 a hlasovania sa zdržal jeden poslanec.

Cieľom návrhu bolo upraviť niekoľko podrobností pri vymenúvaní a odvolávaní prokurátorov. Taktiež sa mali upraviť i práva a povinnosti prokurátorov a organizácie prokurátorov s cieľom zvýšiť zodpovednosť za jej riadne fungovanie. Návrh do parlamentu podali poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS).


Zdroj: Webnoviny.sk - Paragraf 363 je nebezpečným nástrojom v zlých rukách. Šeliga presviedčal Čaputovú, aby Žilinku nevymenovala © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bitka poslankýň Bittó-Cigánikovej a Tabák sa bude riešiť, polícia už prijala trestné oznámenie
<< predchádzajúci článok
Zmena paragrafu 363 podľa Sulíka neprešla aj „vďaka“ poslancom, ktorí sa dostali do parlamentu za protikorupčné OĽaNO (video)