24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

29. júna 2010

Paraguaj zdolal Japonsko až v pokutových kopoch

V úvodnom utorkovom osemfinálovom zápase na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike zvíťazil v Pretórii Paraguaj nad Japonskom až po strelách zo značky ...

japan Foto: SITA/AP

PRETÓRIA 29. júna (WEBNOVINY) - V úvodnom utorkovom osemfinálovom zápase na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike zvíťazil v Pretórii Paraguaj nad Japonskom až po strelách zo značky pokutového kopu 5:3, keď sa tento súboj po 90 minútach riadneho času i predĺžení 2 x 15 min skončil 0:0. Rozhodnutie o prvej účasti Paraguaja vo štvrťfinále MS padlo v tretej sérii pokutových kopov. Japonský obranca Juiči Komano napálil len do brvna, a keďže Juhoameričania všetky pokusy premenili, idú zverenci argentínskeho trénera Gerarda Martina ďalej.

Bolo to prvé osemfinálové stretnutie na MS 2010, v ktorom sa o postupujúcom rozhodlo až v penaltovom rozstrele. Paraguaj si vo štvrťfinále v sobotu 3. júla o 20.30 h na štadióne Ellis Park v Johannesburgu zahrá s úspešnejším z utorkového večerného záverečného osemfinále Španielsko - Portugalsko. Paraguaj sa doteraz na futbalových MS dostal najďalej do osemfinále (v rokoch 1986, 1998 a 2002).