Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2023

Parlament by už podľa Šimečku nemal zasadať a Kollár tvrdí, že poslanci predkladajú návrhy na hrane normálnostiPredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a europoslanec Michal Šimečka si myslí, že doZdieľať
bp_7787 676x451 27.5.2023 (SITA.sk) - Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a europoslanec Michal Šimečka si myslí, že do Národnej rady SR bolo predložených množstvo návrhov, ktoré by zaťažili štátny rozpočet a taktiež množstvo predvolebných kampaňových uznesení.

Každý deň prebieha v chaose


Ako ďalej uviedol v relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS, niekedy sa mu zdá lepšie, aby parlament v tomto volebnom období už nezasadal.

„Je tam množstvo užitočných návrhov, ale každý ďalší rokovací deň, ktorý prebieha v takomto chaose, znižuje vážnosť a dôveryhodnosť národnej rady v očiach voličov a svojím spôsobom aj oslabuje vieru v demokraciu," dodal.

Šimečka ďalej tvrdí, že novela zákona, ktorá má za cieľ zmenu paragrafu 363 je užitočná, avšak poznamenal, že takýto návrh by v parlamente neuspel, pretože sa ho už viackrát nepodarilo presadiť.

Dôveryhodnosť parlamentu


Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) uviedol, že niektorí poslanci predkladajú do NR SR návrhy, ktoré sú na hrane normálnosti a sú vysoko populistické.

Kollár zároveň na margo Šimečkových slov o nedôveryhodnosti slovenského parlamentu v relácii vyhlásil, že by bolo katastrofou, keby sme sa ľudí na Slovensku spýtali, akú dôveryhodnosť u nich má Európsky parlament.

Predseda PS doplnil, že na základe prieskumu má slovenský parlament 16 percent a europarlament 35 percent.


Zdroj: SITA.sk - Parlament by už podľa Šimečku nemal zasadať a Kollár tvrdí, že poslanci predkladajú návrhy na hrane normálnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláde nechce hádzať polená pod nohy, tvrdí Kollár a za istých okolností Sme rodina podporí úradnícku vládu Ódora
<< predchádzajúci článok
ĽSNS podporí otvorenie mimoriadnej schôdze, Demokrati chcú pracovať a nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“