Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. januára 2023

Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termínParlament zasadne v tomto roku prvýkrát 24. januára o 13:00. Termín pokračovania prerušenej 78. schôdze určil na poslednom rokovaní parlamentu v uplynulom roku 22. decembra predseda Národnej rady SR (NR SR)Zdieľať
3j2a4406 2 676x451 7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Parlament zasadne v tomto roku prvýkrát 24. januára o 13:00. Termín pokračovania prerušenej 78. schôdze určil na poslednom rokovaní parlamentu v uplynulom roku 22. decembra predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina).


Poslanci majú okrem iného rokovať aj o zmene ústavy. Cieľom návrhu, ktorý predložili poslanci hnutia Sme rodina Miloš Svrček a Petra Hajšelová, je umožniť skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom alebo referendom a vytvoriť tým priestor pre predčasné voľby.

Na zmenu ústavy je potrebná ústavná väčšina, čiže 90 hlasov poslancov. Pôvodne mal parlament rokovať už 10. januára, Kollár však po porade grémia určil neskorší termín. Začiatkom januára by sa totiž pre dovolenky nemuselo zísť v NR SR dosť poslancov.

Na dopoludnie 24. januára sú naplánované zasadnutia parlamentných výborov a popoludní bude pokračovať 78. schôdza NR SR. Riadna 79. schôdza má byť 31. januára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Američania oznámili dosiaľ najväčší balík vojenskej pomoci Ukrajine za 3,75 miliardy dolárov
<< predchádzajúci článok
Nedajte sa oklamať nepoctivými politikmi, varuje Remišová pred referendom