Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2023

Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýbaNárodná rada SR zvolila za člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania ...Zdieľať
clipboard01 676x363 30.3.2023 (SITA.sk) - Národná rada SR zvolila za člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Milana Antola na šesťročné funkčné obdobie.


Na opakovanej voľbe sa zúčastnilo 126 poslancov a štyri hlasy boli neplatné. V oblasti ekonómie nebol zvolený žiaden kandidát. Na hlasovaní sa zúčastnilo taktiež 126 poslancov, deväť hlasovacích lístkov bolo neplatných. Keďže v tejto oblasti nebol zvolený žiaden kandidát, voľba sa zopakuje. O pozíciu sa uchádzali Vladimír Vaňo a Ivana Zelizňáková.

Národná rada SR v tajnom hlasovaní v stredu zvolila za členku Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Martu Gajdošíkovú. Keďže však nebol zvolený potrebný počet členov – dvaja, voľba sa musela opakovať. O pozíciou v oblasti televízneho vysielania sa taktiež uchádzala Agáta Staneková.

10. februára 2023 sa skončilo funkčné obdobie Dóre Hushegyiovej a Martinovi Kákošovi – odborníkom v oblasti televízneho vysielania a Martinovi Kabátovi – odborníkovi v oblasti ekonómie.


Zdroj: SITA.sk - Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýba © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Služobný pes opäť pomohol štátnej správe, v batožine na letisku identifikoval koral bez potrebného povolenia
<< predchádzajúci článok
Spojené štáty uvalili sankcie na Slováka, ktorý chcel sprostredkovať severokórejské zbrane Rusku