Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. januára 2018

Päť mŕtvych a vyše 70 zranených si vyžiadali býčie zápasy v IndiiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Naí Dillí 17. januára (TASR) - Najmenej päť mužov zomrelo v juhoindickom štáte Tamilnádu po tom, ako ich na rohy nabrali býky počas série súťažných podujatí podobných španielskym býčím zápasom. Usmrtení boli divákmi. Okrem nich sa pri podujatiach, ktoré prebiehajú už od nedele, doposiaľ zranilo viac ako 70 osôb, informovala agentúra DPA.


Indický najvyšší súd kontroverzný šport tzv. krotenia býkov zakázal ešte v roku 2014. Vyhovel tak petícii aktivistov bojujúcich za práva zvierat tvrdiacich, že pri ňom dochádza k týraniu býkov. Vláda však vlani tento zákaz zrušila výkonným nariadením, ku ktorému pristúpila po sérií protestov miestnych obyvateľov dožadujúcich sa návratu tradičného športu.

Indické krotenie býkov sa podobá španielskym býčím zápasom a v štáte Tamilnádu sa tradične koná v januári. Býk je vypustený na otvorené priestranstvo, kde sa ho snažia chytiť viacerí muži tak, že sa chytia jeho rohov. Víťaz potom získa finančnú odmenu, zlaté mince a ďalšie ceny.

Proti tejto kultúrnej tradícii dlhodobo bojujú ochrancovia zvierat. Poukazujú na množstvo zranení býkov i straty na ľudských životoch, ku ktorým na takýchto podujatiach dochádza. Tvrdia tiež, že býkom je pred vypustením často podávaný alkohol alebo sú posypané čili korením, aby reagovali prudšie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČSSD naznačila po schôdzke s ANO, že do koalície by šla, no bez Babiša
<< predchádzajúci článok
Rumunský prezident Iohannis poveril Vioricu Dancilovú zostavení vlády

Päť mŕtvych a vyše 70 zranených si vyžiadali býčie zápasy v Indii - diskusné fórum čitateľov