Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. júla 2019

Paul McCartney píše muzikálovú adaptáciu filmu Život je krásnyBritský spevák Paul McCartney píše svoj prvý scénický muzikál, ktorý bude adaptáciou filmu Život je krásny (It's a Wonderful Life) z roku 1946, informovala vo štvrtok agentúra ...Zdieľať
Paul McCartney. Foto: TASR/AP
Londýn 18. júla (TASR) - Britský spevák Paul McCartney píše svoj prvý scénický muzikál, ktorý bude adaptáciou filmu Život je krásny (It's a Wonderful Life) z roku 1946, informovala vo štvrtok agentúra AP.


Bývalý člen skupiny The Beatles spolupracuje s britským dramatikom Lee Hallom a producentom Billom Kenwrightom.

McCartney podľa vlastných slov nikdy neuvažoval nad tým, že napíše muzikál. Po stretnutí s Hallom a Kenwrightom pred troma rokmi však "prichytil sám seba pri myšlienkach, že by to mohlo byť zaujímavé a zábavné".

Hall povedal, že McCartneyho "dôvtip, emocionálna úprimnosť a melodická brilantnosť prinášajú do klasického príbehu novú hĺbku a nádych". Hall napísal aj scenár k filmu Rocketman o britskom spevákovi Eltonovi Johnovi.

Film taliansko-amerického režiséra Franka Capru z roku 1946 je príbehom Georgea Baileyho, bankára z malého mesta. Baileymu, ktorého sužuje depresia, jeho strážny anjel ukáže význam života. Muzikál by podľa producentov mal mať premiéru koncom roka 2020.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
India preložila štart lunárnej misie Čandraján-2 na pondelok
<< predchádzajúci článok
Začína Cibula Fest, ponúka koncerty slovenských a českých interpretov

Paul McCartney píše muzikálovú adaptáciu filmu Život je krásny - diskusné fórum čitateľov