Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

06. júla 2018

Peking povolil Daimleru testovať autonómne vozidlá priamo v mesteNa snímke Daimler CEO Dieter Zetsche.Zdieľať
Na snímke Daimler CEO Dieter Zetsche. Foto: TASR/AP
 
Peking 6. júla (TASR) - Hlavné mesto Číny dalo nemeckému výrobcovi automobilov Daimler zelenú a povolilo mu testovať autonómne riadené vozidlá na skutočnej ceste. Nemecky koncern sa tak stal prvým zahraničným výrobcom vozidiel, ktorý získal takúto licenciu v Pekingu.


Peking dal Daimleru, majiteľovi značky Mercedes, povolenie na vysoko automatizovanú jazdu (úroveň 4) na ceste priamo v hlavnom meste po rozsiahlych a podrobných testoch v čínskych skúšobných zaradeniach, uviedla nemecká spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Čína tento rok vydala povolenia, ktoré umožňujú skúšky autonómnych vozidiel na bežných cestách v Šanghaji a Pekingu viacerým domácim výrobcom, vrátane šanghajskej automobilky SAIC Motor, start-upu NIO, ktorý vyrába elektromobily, a technologickému gigantu Baidu.

No na to, aby aj nemecká spoločnosť získala oprávnenie, museli vozidlá Mercedes-Benz vybavené dodatočnými technickými aplikáciami spoločnosti Baidu Apollo podstúpiť rozsiahle testovanie v Pekingu a meste Che-pej pre inteligentnú mobilitu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Marley priniesol ducha slávneho otca, Chemical Brothers pridali šou
<< predchádzajúci článok
Nad Bojnicami otvorili chodník pre horských cyklistov

Peking povolil Daimleru testovať autonómne vozidlá priamo v meste - diskusné fórum čitateľov