Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

Pellegrini oceňuje, že Slovensko obhájilo podpredsednícky postNa snímke v popredí predseda vlády SR Peter Pellegrini.Zdieľať
Na snímke v popredí predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: TASR/Jaroslav Novák
Bratislava 10. septembra (TASR) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) oceňuje, že Slovensko tretíkrát obhájilo post podpredsedu Európskej komisie. Zároveň zagratuloval Marošovi Šefčovičovi, ktorý bude v budúcej Európskej komisii v období rokov 2019 - 2024 podpredsedom pre medziinštitucionálne vzťahy. Pre TASR to uviedol Úrad vlády SR.


"Som presvedčený o tom, že Maroš Šefčovič sa bude venovať agende, s ktorou má skúsenosť zo svojho prvého pôsobenia v Európskej komisii. Priniesol vtedy konkrétne výsledky a pristupoval mimoriadne zodpovedne k finančným prostriedkom európskych daňových poplatníkov," uviedol Pellegrini, podľa ktorého EÚ potrebuje reformy, a to aj v rámci svojich inštitúcií.

Šefčovič bude oficiálne zodpovedať za tematický okruh s názvom Medziinštitucionálne vzťahy a prognózovanie. V utorok to oznámila nastávajúca šéfka eurokomisie Ursula von der Leyenová. Podobne ako v doterajšej Komisii pod vedením Jeana-Clauda Junckera bude spolupracovať s viacerými eurokomisármi, zároveň však bude zodpovedný za svoju vlastnú agendu.

S témou medziinštitucionálnych vzťahov má Šefčovič skúsenosti z obdobia Komisie pod vedením Josého Manuela Barrosa (2009 - 2014), pričom táto činnosť si vyžaduje udržiavanie kontaktov a riešenie sporov s Európskym parlamentom a Radou EÚ. Je to jedna z úloh, ktoré maximálne zviditeľňujú komisára povereného touto úlohou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Žilinskom kraji minulý týždeň chytili 35 opitých vodičov
<< predchádzajúci článok
Von der Leyenová: Brexit neznamená koniec vzťahov EÚ s Britániou

Pellegrini oceňuje, že Slovensko obhájilo podpredsednícky post - diskusné fórum čitateľov