Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. júna 2024

Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, podľa Šimečku je laťka nastavená vysokoPeter Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, myslí si predseda hnutia Progresívne SlovenskoZdieľať
65535fc7b04f7728499347 1 676x451 15.6.2024 (SITA.sk) - Peter Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, myslí si predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Ako ďalej uviedol vo svojom vyjadrení po inaugurácii novej hlavy štátu, laťka je nastavená vysoko.


Veľa bude záležať od toho, či dokáže narysovať hrubú čiaru za nešťastným, útočným spôsobom volebnej kampane, aj za svojimi straníckymi spojencami z minulosti. Jeho obsadenie pozície čestného predsedu Hlasu je, žiaľ, naozaj neštandardným krokom," uviedol ďalej Šimečka (funkciu zakladajúceho predsedu strany zaviedli delegáti Hlasu-SD zmenou stanov na ostatnom sneme strany, ktorý sa konal 1. júna v Košiciach, táto čestná funkcia prináleží Pellegrinimu - pozn. SITA).

Šéf progresívcov tiež uviedol, že bude podstatné, či bude Pellegrini prezidentom všetkých ľudí, alebo bude plniť najmä reprezentatívnu funkciu a zameria sa na status a oficiality. „Prajem jemu osobne, aj celému Slovensku, aby sa rozhodol správne a bol dobrým prezidentom SR," uzavrel predseda PS.Zdroj: SITA.sk - Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, podľa Šimečku je laťka nastavená vysoko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvý krok Pellegrini zvládol, podľa Gröhlinga v prejave správne pomenoval rozdelenú spoločnosť
<< predchádzajúci článok
Nemecko zablokovalo sankcie voči ruskému zemnému plynu, Európska komisia sa snaží Berlín presvedčiť