Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2009

Penta začala s odstraňovaním komína v areáli ČulenovaSpoločnosť Penta Investments začala s prácami na postupné odstraňovanie 120-metrového priemyselného komína v bratislavskom areáli Čulenova. "Odstraňovanie sa uskutoční technickým rozoberaním v ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Penta Investments začala s prácami na postupné odstraňovanie 120-metrového priemyselného komína v bratislavskom areáli Čulenova. "Odstraňovanie sa uskutoční technickým rozoberaním v zmysle schválenej projektovej dokumentácie," uviedol pre agentúru SITA hovorca Penta Investments Martin Danko. Tento spôsob považuje developer za vhodnejší najmä z bezpečnostného hľadiska, než prípadný odstrel komína. Komín sa bude rozoberať v etapách, práce by mali trvať 60 až 80 dní podľa počasia a poveternostných podmienok. "Prevažná časť komína bude rozobratá ručne, posledných približne 30 metrov odstráni stroj zostrihaním," doplnil Danko.


Spoločnosť Penta Investments získala lokalitu v areáli Čulenova - Chalúpkova (tzv. Jurkovičova tepláreň) vlani v januári. Na území plánuje výstavbu multifunkčného objektu, ktorý bude zahŕňať predovšetkým funkcie bývania, administratívy a drobného nakupovania. Stvárnenie projektu je podľa Danka predmetom medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorú vypíše spoločnosť na jeseň tohto roka. "Územie má v súčasnosti charakter priemyselnej zóny, preto následný development je podmienený zmenou územného plánu," dodal hovorca.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štrnástich sunnitských povstalcov popravia v Iráne na verejnosti
<< predchádzajúci článok
Mečiar od septembra podpredsedom Európskej demokratickej strany

Penta začala s odstraňovaním komína v areáli Čulenova - diskusné fórum čitateľov