Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. januára 2012

Pepsi odmieta dodávať tovar Tescu, firma hovorí o vydieraníFirma PepsiCo odmietla dodávať v Česku svoje výrobky do siete Tesco, informuje o tom iDnes.cz. Podľa portálu hnonline.sk firma dodávky nápojov zastavila aj Tescu na Slovensku. Spoločnosť ...Zdieľať
pepsi BRATISLAVA 11. januára  - Firma PepsiCo odmietla dodávať v Česku svoje výrobky do siete Tesco, informuje o tom iDnes.cz. Podľa portálu hnonline.sk firma dodávky nápojov zastavila aj Tescu na Slovensku.


Spoločnosť Pepsi Co sa tak zaradila medzi ďalších veľkých dodávateľov, ktorí hovoria, že podmienky obchodných reťazcov sú vydieračské.

Na pultoch v Tescu tak zákazníci nenájdu nápoje Pepsi, Mirinda, ľadové čaje Lipton či chipsy Lays.

Oľga Tóthová zo spoločnosti PepsiCo pre iDnes. cz uviedla, že spoluprácu s Tescom firma ukončila, pretože sa nedohodli na obchodných podmienkach. Podmienky obchodného reťazca označila ako vydieračské.

V súčastnosti prebiehajú medzi PepsiCo a Tescom rokovania o obnovení dodávok tovaru, čo potvrdila aj hovorkyňa Tesca Eva Karasová.

Firma PepsiCo sa tak zaradila medzi firmy ako sú Danone a Ferrero Rocher, které prestali dodávať svoj tovar pre Kaufland.

Dodávatelia tlačia na rast cien potravín pre vyššie DPH a zdražovanie komodít na svetových trhoch. Obchodné reťazce sa však snažia ceny obmedziť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ropa a zlato pre optimizmus z rastu ekonomiky USA sú drahšie
<< predchádzajúci článok
Mitt Romney presvedčivo vyhral primárky aj v New Hampshire