16. mája 2010

Perniš: Zisk pohára v Škótsku je cennejší ako v SR

Futbalisti Dundee United sa stali víťazmi Škótskeho pohára vo futbale, keď v sobotňajšom zápase v Hampden Parku v Glasgowe zdolali druholigový tím Ross County 3:0 (0:0). V tejto súťaži ...

dusan pernis Foto: SITA

DUNDEE 16. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti Dundee United sa stali víťazmi Škótskeho pohára vo futbale, keď v sobotňajšom zápase v Hampden Parku v Glasgowe zdolali druholigový tím Ross County 3:0 (0:0). V tejto súťaži triumfoval druhý raz, po 16-ročnej prestávke. Všetky tri góly padli v druhom polčase, najskôr skóroval útočník David Goodwillie a potom sa dvakrát presadil stredopoliar Craig Conway.

V bránke víťazného tímu stál počas celého zápasu slovenský gólman a člen širšieho kádra reprezentácie SR Dušan Perniš. "Pre brankára nebývajú takéto stretnutia ľahké. Súper počas celého prvého polčasu ani raz nevystrelil na našu bránku. Bál som sa, že pri nedostatku práce sa mi môže stať, že inkasujem lacný gól. Našťastie som si udržal čisté konto. Výsledok je síce na prvý pohľad jednoznačný, ale na ihrisku to tak nevyzeralo,“ opísal priebeh finále pre agentúru SITA Dušan Perniš. Ten vo svojej nováčikovskej sezóne v Škótsku nielenže získal cennú pohárovú trofej, ale svojimi výkonmi pomohol mužstvu k najlepšiemu umiestneniu v lige od ročníka 1996/97, keď Dundee skončilo rovnako tretie.

"Finále sme hrali na Národnom štadióne v Glasgowe. Po príchode do Dundee v sobotňajších večerných hodinách nás privítalo zopár skalných fanúšikov, ale tie ozajstné oslavy nastali až v nedeľu. Najprv nás prijal primátor mesta a potom niekoľko stoviek priaznivcov s nami oslavovalo zisk cennej trofeje. Pre mňa je to niečo nové, predtým nepoznané. V Škótsku sa triumf v pohári cenní oveľa viac ako na Slovensku. Keďže v lige pravidelne dominujú dva glasgowské kluby (Celtic a Rangers - poznámka SITA), cesta do pohárovej Európy vedie najmä cez pohár. Nám sa navyše v tejto sezóne podarilo obsadiť tretie miesto aj v lige, takže sme maximálne spokojní,“ zhodnotil sezónu bývalý gólman Dubnice, Žiliny a Senca.

Dušan Perniš je v predbežnej 29-člennej nominácii trénera slovenskej reprezentácie Vladimíra Weissa st. na blížiace sa majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike (11. 6. - 11. 7.). V pondelok večer by mal pricestovať na Slovensko a v utorok 18. mája sa už bude hlásiť na reprezentačnom zraze v seneckom hoteli Dolphin. "Dúfam, že sa mi podarí odletieť zo Škótska. Počul som, že v dôsledku vulkanickej činnosti na Islande opäť zrušili niekoľko letov napríklad zo Severného Írska,“ uzavrel s nádejou v hlase Dušan Perniš. Dundee United sa v nasledujúcej sezóne predstaví v 3. predkole Európskej ligy UEFA.