Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2018

Peter Fiala obhájil post predsedu ODSPredsedom českej Občianskej demokratickej strany (ODS) sa opäť stal politológ Petr Fiala, ktorý obhájil svoj post na víkendovom kongrese tohto pravicového opozičného subjektu v Ostrave. ...Zdieľať
Petr Fiala Foto: youtube
Praha 13. januára (TASR) - Predsedom českej Občianskej demokratickej strany (ODS) sa opäť stal politológ Petr Fiala, ktorý obhájil svoj post na víkendovom kongrese tohto pravicového opozičného subjektu v Ostrave. Informoval o tom v sobotu spravodajský server Novinky.cz.


Fiala, ktorý sa o predsednícku funkciu uchádzal ako jediný kandidát, dostal 451 zo 483 hlasov. "Som výsledkom zaskočený a dojatý," vyhlásil po svojom zvolení staronový predseda.

Petr Fiala tiež uviedol, že by chcel, aby ODS pod jeho vedením aj naďalej posilňovala svoju pozíciu.

Fiala dostal 14 nominácií od jednotlivých regionálnych združení; o tri nominácie menej mala na funkciu prvej podpredsedníčky Alexandra Udženija. Na štyri posty podpredsedov dostali od regionálnych organizácií nominácie Martin Kuba, Martin Kupka, Miloš Vystrčil, Evžen Tošenovský, Martin Baxa a Karel Krejza.

V sobotu sú - okrem voľby predsedu a podpredsedov ODS - v programe kongresu aj prejavy hostí, medzi ktorými sú napríklad predseda ľudovcov Pavel Bělobrádek, predseda hnutia STAN Petr Gazdík, 1. podpredsedníčka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová či podpredseda Európskeho parlamentu Ryszard Czarnecki.

Zvyšok vedenia výkonnej rady, a tiež kontrolnú, revíznu a rozhodcovskú komisiu zvolia delegáti kongresu v nedeľu.

Dvojdňového 28. kongresu ODS v Ostrave sa zúčastňuje približne 540 delegátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V horskom prostredí prevláda malé lavínové nebezpečenstvo
<< predchádzajúci článok
Mesežnikov: EÚ na Ukrajine záleží, Rusko jej chce zabrániť v reforme

Peter Fiala obhájil post predsedu ODS - diskusné fórum čitateľov