Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

06. apríla 2009

Peter Šťastný kritizuje údajne predraženú rekonštrukciu ZŠBývalý generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie z rokov 2001 - 2005 Peter Šťastný, ktorý je v súčasnosti poslancom Európskeho parlamentu, sa v pondelok vyjadril aj k plánovanej ...Zdieľať
BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) - Bývalý generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie z rokov 2001 - 2005 Peter Šťastný, ktorý je v súčasnosti poslancom Európskeho parlamentu, sa v pondelok vyjadril aj k plánovanej rekonštrukcii Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, kde by sa v roku 2011 mali hrať zápasy hokejových MS.
Vládny kabinet Roberta Fica vlani v decembri rozhodol, že na túto rekonštrukciu vyčlení 40 575 682 eur. Spomenutú čiastku na modernizáciu dejiska MS 2011 v hokeji má zabezpečiť minister financií v rozpočte ministerstva školstva v rokoch 2010 a 2011. Medzi základné podmienky poskytnutia tejto štátnej dotácie okrem iného patrí aj záväzok vedenia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy zaplatiť ďalšie vyvolané a nepredvídané náklady spojené s rekonštrukciou štadióna zo svojho vlastného rozpočtu. Nevyhnutnej rekonštrukcii Zimného štadióna Ondreja Nepelu pre MS 2011 dala bratislavská radnica podmienečne zelenú už koncom septembra 2008 s podmienkou podpory tohto nákladného projektu prostredníctvom štátnej dotácie. Pre majstrovstvá sveta 2011 sa pôvodne mala stavať nová hala, ale mesto napokon od tohto projektu upustilo.

"Pokiaľ ide o chystanú rekonštrukciu Zimného štadióna v Bratislave, podľa posledných informácii to bude iba čisto hokejový štadión a to sa mi nepáči. Hoci som bývalý dlhoročný športovec, nie som za to, aby to bola hala iba pre hokej," uviedol P. Šťastný a pokračoval: "Viem, že po určitej kritike tam napokon pribudne ešte jedno klzisko a budú tam dve tréningové plochy. Ale bude to veľmi drahá stavba. Pôvodne mala stáť v prepočte približne 900 miliónov korún, v súčasnosti prekročili plánované náklady dve miliardy korún."

Peter Šťastný tiež konštatoval, že takýto nárast nákladov je do neba volajúce plytvanie verejných zdrojov a všetky výhody z tohto projektu pôjdu v podstate iba pre jedného človeka Juraja Širokého. "Nerozumiem tomu, lebo on je dosť bohatý človek, ktorý by tú halu mohol postaviť sám - za vlastné peniaze. Je to zbytočné plytvanie spoločnými finančnými zdrojmi v týchto ťažkých časoch ekonomickej krízy a hospodárskej neistoty," tvrdil P. Šťastný, ktorý zdôraznil, že primátor Bratislavy pôvodne sľuboval rekonštrukciu za 900 miliónov korún, no v súčasnosti rozpočet stále rastie a rastie. "Pokojne sa môže stať, že aj rekonštrukcia zimného štadióna niekoľkokrát prekročí sľubovaný rozpočet," dodal Peter Šťastný.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaliská ukončila zimnú prípravu, je spokojná
<< predchádzajúci článok
Daňo asistentom Hossu v Dukle Trenčín